Вимоги Донбасу: Чому в ОРДЛО зраділи народовладдю Зеленського

Популістські заяви чільних представників Зе-команди про народовладдя вже почули в "ЛДНР". Там запустили сайт із "вимогами жителів Донбасу до Володимира Зеленського"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Вимоги Донбасу: Чому в ОРДЛО зраділи нар…

Щойно призначений представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук, якого ще називають головним ідеологом команди Володимира Зеленського, анонсував заміну системи "петицій, які не працюють, реальним впливом народного вето". Каже, "для цього достатньо кожну бабцю у селі забезпечити смартфонами".

До слова, чому у Зеленського так не люблять петиції як форму висловлення громадянами їхніх вимог до влади? Може, тому, що зареєстрована на офіційному сайті президента електронна петиція "За відставку президента Володимира Зеленського" активно набирає підтримку? І президенту доведеться на неї реагувати, а не віджартовуватися.

Нагадаємо, теза про народовладдя відображена в передвиборчій програмі кандидата в президенти Зеленського. В цьому документі обіцяли, що першим законопроектом нового глави держави стане проект закону "Про народовладдя". Його суть, описана у програмі, така: закріплення механізму, за яким "народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії". Це все – "з максимальним використанням новітніх технологій". Як показало реальне життя, першим для ЗЕпрезидента став зовсім інший проект закону.

Запам’яталися й інші ініціативи Зе-команди, які стосувалися різних аспектів прямої демократії, починаючи з пропозиції кандидата до українців написати йому програму. А останньою за часом і однією з найбільш резонансних стали слова глави Адміністрації президента Андрія Богдана, який в ефірі одного з телеканалів висловився за проведення референдуму щодо мирних угод з Росією.

Популістські заяви чільних представників Зе-команди вже почули в "ЛДНР". Там запустили сайт, де начебто кожен може підписатися під "вимогами жителів Донбасу до Володимира Зеленського". Охочим пропонують завантажити свою світлину і якусь інформацію про себе. Таким чином людина підписує петицію.

У суті вимог "жителів Донбасу" до нового президента немає нічого нового. Хочуть припинити обстріл їхніх будинків (невже це Зеленський їх обстрілює, а не російські окупанти?), повернути пенсії, надати право говорити «рідною російською мовою» (наче хтось у них це право не забирає). Також хочуть амністію для всіх учасників конфлікту, можливість розвивати "нашу економіку" (очевидно, мають на увазі копанки і крадіжки кольорових металів)! Кажуть, "дайте нашій міліції нас захищати". Ну а "вишенькою" на цьому "торті" є вимога автономії для Донбасу.

Реєструють на сайті різних людей. І у сумнівний спосіб. Зокрема, серед світлин тих, хто начебто підписав «петицію до Зеленського», є фото політичного в’язня Кремля, українського режисера Олега Сенцова: він підписаний як Олександр з Донецька.

Спростували свою причетність до підписання петиції і кілька не останніх в регіоні осіб. Це Ольга Лішик, екс-заступниця голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (2 травня звільнилася з посади). Про неї зазначено, що вона із Сєвєродонецька, "ЛНР". В коментарі Громадському радіо вона спростувала, що підписувала цю петицію і додала: упевнена, що "ця інформація (про начебто підписантів – Ред.) взята з сайтів "Вконтакте", "Одноклассники", тому що такий контингент молодих людей не може бути так сформований".

Відхрестився від участі в цьому флешмобі й колишній міський голова Сєвєродонецька Валентин Казаков. Він так само повідомив, що не підписував петицію і не розміщував на сайті свої дані. Ба більше – навіть деякі жителі "ЛДНР" заперечують, що взяли участь у цій, як вони вважають, «проукраїнській акції».

Для чого ж створена ця груба фальшивка? Щоб показати, що люди готові до методів «прямої демократії» і народовладдя, що їх пропонують впровадити в Україні у Зеленського? Провайдери такої ініціативи в Зе-команді намагаються підкріпити свої наміри відповідним досвідом інших країн. Але у нас подібні речі часто завершуються далеким від очікуваного результатом. От, скажімо, сьогодні була оприлюднена інформація про те, що хтось мудрий (і патріотичний) видав розпорядження організувати опитування військовослужбовців української армії щодо їхнього ставлення до переговорів із представниками так званих "ДНР" і "ЛНР".

Після того, як запахло скандалом, у командуванні "Північ" призначили службову перевірку. І пояснили через Фейсбук: ця ініціатива "мала на меті створення прогнозування можливих ризиків для громадян України та військовослужбовців Збройних Сил України та втілення упереджувальних заходів на майбутнє, щодо захисту цивільного населення. Втім в документі, який наразі втратив юридичну силу та скасований, допущено викривлення інформації, яка мала бути направлена на усіх громадян України без виключення і не мала містити залучення військовослужбовців". Переклавши з військової на цивільну мову цей чудовий пасаж, можна зрозуміти: хтось проявив ініціативу, яка вилилася в скандал і казна-що.

Такий же фінал чекатиме і "народовладдя" у виконанні Зе-команди. Бо Швейцарія – це Швейцарія, там давні традиції прямої демократії. А у нас слід спершу навчити виборця думати і аналізувати, а не сприймати за чисту монету сказане йому з телеекрану. А вже потім роздавати бабцям смартфони.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme