Нардепи створили об'єднання для боротьби за «мізки» українців у Криму

Сьогодні у Верховній Раді створено міжфракційне об'єднання щодо повернення Криму
Depo.Влада
27 грудня 2014 10:59
ФОТО: depo.ua
Юлій Мамчур
Юлій Мамчур

Про це повідомляється на сайті «Блоку Петра Порошенка», передає depo.ua.

«Перш за все, сьогодні в Криму необхідно відновити українські теле- та радіоканали», - прокоментував подію народний депутат, член фракції Партії «БПП» Юлій Мамчур.

«Зараз орієнтовно 700-800 тисяч українців проживають у Криму. Не всі вони проросійськи налаштовані. Для того, щоб вони могли отримувати інформацію про Україну, потрібно, щоб радіо і телебачення туди доходило. Поки цього немає. Для цього потрібно боротися за мізки місцевих українців», - підкреслив він.

Народний депутат також звернув увагу, що не можна забувати і про кримськотатарське населення Криму.

«У Криму проживає близько 700 тис. татар, які є корінним населенням півострова. А це величезна кількість населення. Треба, щоб вони відчували, що континентальна Україна робить хоча б якісь кроки для повернення Криму. Щоб люди відчували турботу і держави, і президента про них», - підкреслив він.

Мамчур також зазначив, що краще повернути Крим в України мирним шляхом: «Але ми не виключаємо варіанти силового повернення Криму, бо це - наша територія».

Відомо, що Юлій Мамчур - кадровий військовий, який у березні під час анексії Криму відмовився зрадити присязі і був узятий в полон російськими окупантами. На минулих парламентських виборах був обраний народним депутатом України і увійшов до складу комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.