Нардепи вирішили заборонити в Україні комунізм

До Верховної Ради України внесено законопроект про заборону комуністичної ідеології
Depo.Влада
22 грудня 2014 18:41
ФОТО: depo.ua
Нардепи вирішили заборонити в Україні комунізм
Нардепи вирішили заборонити в Україні комунізм

Авторами законопроекту стали нардепи Олександр Турчинов, Сергій Пашинський і Вікторія Сюмар, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Верховної Ради

У пояснювальній записці депутати зазначають, що жертвами злочинів комуністичного режиму в Україні стали понад 20 млн українців, яких заморили голодом, замордували у тюрмах, концентраційних таборах і методами каральної психіатрії, які померли під час депортацій, на засланні і у вимушеній еміграції.

Депутати звертають увагу, що незважаючи на проголошення Верховною Радою 24 серпня 1991 року незалежності України та створення самостійної держави, засудження комуністичної ідеології так і не відбулося. Зате в 2006 році ухвалили резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, яка однозначно засудила злочини комуністичних тоталітарних режимів.

Законодавчо комуністична ідеологія заборонена у низці країн пострадянської Європи: у Чехії, Польщі, Латвії, Литві, Естонії.

«Проект закону спрямований на заборону комуністичної символіки та пропаганди комуністичної ідеології, безпосереднім наслідком втілення якої в Україні стали злочини проти миру і безпеки людства і геноцид; недопущення повторення таких злочинів у майбутньому, усунення загрози суверенітету, територіальної цілісності та національної безпеки України, відновлення історичної справедливості», - йдеться у записці.

Депутати пропонують заборонити комуністичну пропаганду в Україні, виготовлення, розповсюдження, а також публічне використання комуністичної символіки, в тому числі сувенірної на всій території України.