Нардепи остаточно спростили життя волонтерам

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроект № 1408 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)»
Нардепи остаточно спростили життя волонтерам
Нардепи остаточно спростили життя волонтерам

«За» відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів, передає depo.ua.

Відповідно до закону, волонтер - це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними.

Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою одного з батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника. Особи віком від 14 до 18 років не можуть надавати волонтерську допомогу за напрямами, визначеними абзацами восьмим і дев'ятим частини третьої статті 1 цього закону, а також у медичних установах, наголошується в законі.

У свою чергу, іноземці та особи без громадянства можуть здійснювати волонтерську діяльність через організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, інформація про яких розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності.

Законом, зокрема, до напрямку волонтерської діяльності включено:

- Надання допомоги громадянам, постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції, у результаті соціальних конфліктів, нещасних випадків, а також жертвам злочинів, біженцям, внутрішньо переміщеним особам;

- Надання волонтерської допомоги Збройним силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції.

У разі загибелі (смерті) волонтера під час надання волонтерської допомоги у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій та збройних конфліктів родині загиблого (померлого), його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога у розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб.

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій та збройних конфліктів, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в залежності від групи інвалідності.

Нагадаємо, 3 лютого 2015 року Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроекти, які мають полегшити роботу волонтерів та заборонити трансляцію російської реклами.