Нардепи остаточно спростили життя волонтерам

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроект № 1408 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)»
Depo.Влада
5 березня 2015 19:10
ФОТО: depo.ua
Нардепи остаточно спростили життя волонтерам
Нардепи остаточно спростили життя волонтерам

«За» відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів, передає depo.ua.

Відповідно до закону, волонтер - це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними.

Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою одного з батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника. Особи віком від 14 до 18 років не можуть надавати волонтерську допомогу за напрямами, визначеними абзацами восьмим і дев'ятим частини третьої статті 1 цього закону, а також у медичних установах, наголошується в законі.

У свою чергу, іноземці та особи без громадянства можуть здійснювати волонтерську діяльність через організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, інформація про яких розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності.

Законом, зокрема, до напрямку волонтерської діяльності включено:

- Надання допомоги громадянам, постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції, у результаті соціальних конфліктів, нещасних випадків, а також жертвам злочинів, біженцям, внутрішньо переміщеним особам;

- Надання волонтерської допомоги Збройним силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції.

У разі загибелі (смерті) волонтера під час надання волонтерської допомоги у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій та збройних конфліктів родині загиблого (померлого), його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога у розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб.

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій та збройних конфліктів, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в залежності від групи інвалідності.

Нагадаємо, 3 лютого 2015 року Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроекти, які мають полегшити роботу волонтерів та заборонити трансляцію російської реклами.