Нардепи збільшили термін оплати штрафу за порушення на дорогах

Верховна Рада проголосувала за внесення змін до законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
Depo.Влада
21 травня 2015 13:48
ФОТО: depo.ua

За законопроект № 2562 в першому читанні проголосували 247 нардепів, передає depo.ua.

Ініціатором законопроекту виступив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Законопроектом (реєстр. № 2562) пропонується внести зміни до кодексу України про адміністративні правопорушення, кодекс адміністративного судочинства України та закону України "Про дорожній рух", якими запроваджується автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху з допомогою технічних засобів з функціями фото - і відеофіксації.

Також пропонується, що адміністративну відповідальність за порушення ПДР, зафіксована в автоматичному режимі, будуть нести власники транспортних засобів, незалежно від того, хто скоїв правопорушення.

Розгляд справи про притягнення до відповідальності власника ТЗ за порушення ПДР його автомобілем, зафіксовані в автоматичному режимі буде відбуватися без обличчя, притягати до відповідальності, адже за проектом, такі не повинні розглядатися відкрито (стаття 249).

Відповідно до положень проекту, збільшується час адміністративного затримання особи з 3-х до 24-х годин за підозрою працівника ОВС, особа скоїла правопорушення, за яке передбачається адмінарешт.

Згідно з положеннями законопроекту зміни відбудуться і в порядку стягнення штрафів.

Так, якщо правопорушник протягом 3-х днів сплатив 50% штрафу, постанова про стягнення вважається виконаним. Якщо штраф не буде сплачений протягом 30 днів, буде застосована пеня, яка складе подвійний розмір штрафу.

Якщо штраф і пеня не будуть оплачені, правопорушника буде автоматично позбавлений права керувати транспортними засобами на 6 місяців. І це не буде звільняти від обов'язку сплатити штраф та пеню.

Зазначимо, нововведенням законопроекту є введення "штрафних балів". Кожному водієві щорічно нараховуватися по 150 балів. Пропонується при фіксації порушень ПРАВИЛ дорожнього руху в автоматичному режимі від загальної кількості балів громадянина, який скоїв правопорушення, вираховувати кількість балів, передбачених Особливою частиною Кпап. Тільки після вичерпання "бонусів", на правопорушника накладено реальний штраф.