Нардепи завернули напрацьований робочою групою законопроект про конституційну процедуру

Верховна Рада не спромоглася підтримати за основу проект закону №4533 про конституційну процедуру

Після провалу голосування за основу (набралося лише 197 голосів), його, за підтримки 226 народних депутатів, направили на повторне перше читання, передає Depo.ua.

Зазначимо, що документ було напрацьовано робочою групою Верховної Ради із врегулювання конституційної кризи в Україні.

Ним передбачається комплексне врегулювання процедури діяльності Конституційного Суду зі збереженням можливості врегулювання окремих процедурних питань регламентом КСУ.

Дещо  раніше представниця Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря пояснила, що документом передбачається, зокрема:

  1. Запровадження кваліфікованої більшості для ухвалення рішень судом – 12 голосів суддів для ухвалення рішення Великою палатою (замість 10 нині передбачених законом) і 6 голосів суддів для Сенату (замість 2/3 від складу Сенату, як це передбачено нині, що іноді дозволяє визнання закону неконституційним голосами 4 суддів КС).

  2. Запровадження усної форми провадження як основної під час розгляду справ за конституційними поданнями (із збереженням письмової форми за конституційними скаргами, але передбаченням механізму відступу від цього правила).

  3. Більш чіткий механізм формування порядку денного суду: підсилення ролі суддів-доповідачів у конкретних справах у формуванні порядку денного, запровадження конкретних строків, в які справа повинна включатись в порядок денний.

  4. Запровадження функціонування єдиного централізованого Реєстру актів КСУ, а також автоматизованої системи документообігу КСУ.

  5. Чітке унормування меж повноважень КСУ. Передбачається, що суд не матиме повноважень виходити за межі предмету конституційного провадження.

  6. Підвищення вимог до мотивування ухвал, рішень і висновків КСУ.

  7. Суттєве унормування порядку дисциплінарного провадження щодо суддів КСУ.

Згідно з пояснювальною запискою, ключовою метою ухвалення законопроекту є врегулювання процедурної і процесуальної діяльності КСУ.

Нагадаємо, раніше у Раді відзвітували про роботу парламентської групи щодо конституційної кризи. Було напрацьовано, зокрема, три блоки питань, за якими створено чотири законопроекти.

Повідомлялося також, що президент Володимир Зеленський вирішив доопрацювати свій законопроект про припинення повноважень суддів КСУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme