Нардепи закликають весь світ сьогодні "сумувати разом" із кримськими татарами

Міжфракційне депутатське об’єднання "Крим" у Верховній Раді України у день пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу звертається до усіх громадян України та міжнародного співтовариства із закликом – сумуймо разом!
Depo.Влада
18 травня 2016 10:34
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав очільник депутатського об'єднання депутат від БПП Олексій Гончаренко, передає depo.ua.

"18 травня – День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу сталінським режимом.
Міжфракційне депутатське об’єднання "Крим" у Верховній Раді України звертається до усіх громадян України, до наших друзів з усіх країн світу, до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Міжпарламентського союзу, світових лідерів та всіх членів міжнародного співтовариства із закликом – сумуймо разом!" – йдеться у зверненні депутатів.

"Сьогодні Крим, внаслідок збройної агресії, окупований Російською Федерацією і кримськотатарський народ – корінний народ Кримського півострова – знову зазнає репресій: кримських татар всіляко переслідують за етнічною ознакою, за релігійною приналежністю, за політичні погляди, за симпатії до України і українців.

Україна і українці пам’ятають, що у 2014 році, під час окупації Криму Російською Федерацією, кримські татари проявили солідарність з українським народом.

Україна і українці знають, що виступаючи проти окупаційного кремлівського режиму, кримські татари щодня наражають себе на небезпеку стати побитими, скаліченими, викраденими, опинитися у в'язниці, "пропасти без вісти" і навіть бути позбавленими найдорожчого – життя.

Україна і українці цінують, що саме кримські татари сьогодні – на вістрі боротьби за повноцінне повернення Криму до багатонаціональної української родини – України.
І тому ми зобов'язані їх підтримати в цій нашій спільній боротьбі, в чергове підтвердивши усьому світові, що ми з ними – разом.

Тому що злочини перед багатостраждальним кримськотатарським народом не повинні бути забутими, а біль кримськотатарського народу – це біль усієї України.
Ми – сумуємо. Ми – пам’ятаємо. Крим – це Україна", - йдеться у заяві.

Гончаренко також закликав всіх бажаючих прийти сьогодні на акції солідарності з кримськотатарським народом, зокрема в Одесі на Соборній площі о 19:30 та в Києві на Майдані Незалежності о 19:00.

Нардепи закликають весь світ сьогодні "сумувати разом" із кримськими татарами - фото 1

Читайте також: День, який кримські татари ніколи не забудуть

Більше новин політики читайте на