Нардепи відкрили шлях до укрупнення тергромад

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект 4772 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)
Depo.Влада
20 вересня 2016 16:33
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосувало 230 нардепів, передає depo.ua.

Як повідомляється, для того, щоб надати об’єднаній територіальній громаді прямі міжбюджетні відносини, обласні ради та обласні державні адміністрації вносять зміни до Перспективних планів відповідно до реальної конфігурації об’єднання. Таким чином порушується Методика формування спроможних територіальних громад та ідея формування Перспективного плану.

З іншого боку, низка об’єднаних територіальних громад, які об’єдналися не в межах, визначених Перспективним планом, за своїми інфраструктурними, матеріальними та фінансовими параметрами цілком спроможні виконувати ряд соціальних програм, передбачених для районів чи міст обласного значення. У випадку, якщо такі об’єднані територіальні громади не отримають додаткові повноваження та ресурси на рівні з містами обласного значення, це призведе до зниження довіри до реформи місцевого самоврядування.

Також процес об’єднання територіальних громад, що передбачає проведення нових виборів щоразу при додаванні наступної територіальної громади, має високу вартість і є політично неприйнятним.  

Автори законопроекту вважають, що необхідно прибрати зазначені ризики під час проведення добровільного об’єднання територіальних громад та запровадити механізми нарощування території об’єднаної територіальної громади до меж, які відповідають Перспективному плану спроможної територіальної громади, шляхом приєднання територіальних громад. При цьому перехід у нову якість для об’єднаної територіальної громади повинен відбуватись після досягнення нею параметрів, які свідчать про її фактичну спроможність, та є політично виправданим.

Нагадаємо, згідно із законом "Про добровільне об'єднання територіальних громад", 25 жовтня 2015 відбулися перші вибори у 159 об'єднаних територіальних громадах. Після цього почалося формування нових органів місцевого самоврядування у цих об'єднаних територіальних громадах. Однак у нормативній базі не виявилося механізмів розробки бюджетних планів створених територіальних громад.

Цей закон створює необхідні умови для розробки бюджетів громад на наступний рік.

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада