Рада відклала розгляд закону про землю, через який побились Соболєв та Івченко (ВІДЕО)

Депутати Верховної Ради відклали розгляд законопроекту "Про декі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами" на наступний пленарний тиждень
Depo.Влада
23 квітня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua

Це відбулося сьогодні під час пленарного засідання Верховної Ради, передає depo.ua

У лютому саме через цей законопроект сталася бійка між народним депутатом від "Самопомочі" та головою Люстраційного комітету Єгором Соболєвим та нардепом від "Батьківщини" Вадимом Івченком.

За словами Соболєва, комітет з протидії корупції, який він очолює, визнав цей законопроект корупціогенним. 

Відповідно до пояснювальної записки, законопроектом пропонується повернути місцевим радам повноваження щодо розпорядження землями, які знаходяться "на території сільських, селищних, міських рад, але не входять до земель населених пунктів".

Фактично, цим законопроектом забирають право у районних держадміністрацій розпоряджатися землями, надавати дозволи, розробляти проекти землеустрою.

За словами Івченка, який активно лобіює законопроект, його логіка така - "краще нехай державною землею розпоряджається 10 тис. сільських рад, ніж чиновники одного агентства. Адже корупційну вертикаль на їх основі жоден міністр, прем'єр чи президент не вибудує".

Також, на думку авторів законопроекту, від більш ефективного розпорядження землями місцеві бюджети зможуть щороку отримувати додатково до 1 млрд грн.

Суперечка між прийняттям та неприйняттям цього законопроекту, це суперечка з приводу того, хто буде мати право вирішувати всі питання щодо землі  - великий виконавчий орган Держкомзем, чи окремі чиновники на місцях.

 

Мітки: ВРУ, Соболєв