Нардепи ухвалили антирейдерський закон

Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захист прав власності з метою протидії рейдерству
Depo.Влада
6 жовтня 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосував 271 депутат, передає Depo.ua.

Один зі співавторів закону, депутат від  БПП Оксана Продан перед голосуванням пояснила, що документ передбачає обов'язкове нотаріальне завірення всіх змін, що вносяться до статуту підприємства, а також змін, які стосуються керівництва або статутних фондів.

"Ми передбачаємо обов'язковість нотаріальної реєстрації заяв про внесення змін до реєстру, і лише в тому випадку, якщо нотаріус здійснив нотаріальні дії того самого дня, щоб рейдери не могли "гратися" під час реєстрації та під час оформлення договору", - додала вона.

Уперше в Україні запроваджується норма, що реєстратор зобов'язаний повідомляти кожного власника того чи іншого майна про наявність заявки про внесення змін до інформації про його майно в реєстрі.

"Ми даємо право власникам на 10 днів припиняти реєстрацію, якщо власник дізнається, що така реєстрація заявлена, але це не його ініціатива. Ми даємо можливість протягом 60 днів оскаржити реєстраційні дії", - додала депутат.

Вона впевнена, що ухвалення документа сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату і розвитку економіки країни.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада