ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нардепи проголосували за створення наглядових рад на держпідприємствах

Сьогодні народні депутати ухвалили Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності"
Depo.Влада
18 лютого 2016 12:05
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 251 парламентар, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, мета документа – створення сприятливих умов для оптимізації структури державного сектору економіки та запровадження ринкових методів управління державними суб’єктами господарювання.

Задля цього законом пропонується внести зміни до Господарського кодексу встановивши, що у державному унітарному підприємстві, за рішенням суб’єкта управління об’єктами держвласності, створюється наглядова рада.

Зокрема пропонується визначити органи управління державним унітарним підприємством та встановити, що наглядова рада державного унітарного підприємства здійснює захист прав держави, і в межах компетенції, визначеної статутом та законом, контролює та регулює діяльність керівника підприємства.

Крім того, законом вносяться зміни до Закону України "Про управління об’єктами державної власності", якими створюються правові підстави для включення до складу органів управління суб’єктів господарювання державного сектору економіки незалежних членів наглядових рад.

"Зокрема передбачається встановити, що у державних підприємствах, а також господарських товариствах, у статутних капіталах яких частка держави перевищує
50%, у випадках і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України, створюється наглядова рада, до якої можуть включатися незалежні члени наглядових рад", – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Закон також встановлює, що річна, у тому числі консолідована, звітність суб’єктів господарювання державного сектору економіки підлягає обов'язковому аудиту.

Крім того, вводиться вимога щодо обов’язкового оприлюднення такими суб’єктами інформації про свою діяльність (фінансову звітність, інформацію щодо посадових осіб суб’єктів господарювання, вчинення правочинів тощо).

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua