Нардепи прикрили Лещенка і Заліщук з квартирами і не дали попіаритись Капліну

Комітет з питань протидії і запобігання корупції відхилив проект постанови про створення депутатської групи для розслідування легальності коштів для придбання квартир нардепами від БПП Сергієм Лещенком та Світланою Заліщук

За відхилення документа проголосували дев'ятеро членів комітету, кілька з нардепів утрималися, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Під час обговорення депутати обурювалися, що автором постанови є Сергій Каплін.

"За цим епізодом вже відкрите кримінальне провадження, тому жодного сенсу для цієї групи немає, крім піару пана Капліна. Це не компетенція Верховної Ради", - сказав Лещенко.

А інший член комітету Олег Барна додав: "Мені здається, що цим мають займатися правоохоронні органи, а якщо у нас будуть якісь зауваження , то тоді можемо підключатися до цього питання".

Крім того, депутати не підтримали пропозицію голови комітету Єгора Соболєва, щоб відправити цю постанову на доопрацювання.

Нагадаємо, 6 вересня розгорівся скандал, що нардеп і журналіст Сергій Лещенко купив квартиру в центрі Києва площею 200 квадратних метрів за 7,5 млн грн. Він пояснив, що велику частину грошей позичив у засновника "Української правди" Олени Притули, а ще деякі кошти - у своєї дівчини-діджея Анастасії Топольської.

7 вересня народний депутат від БПП Сергій Лещенко тимчасово склав повноваження члена правління партії "Демократичний альянс".

19 вересня НАБУ перевірило всі джерела коштів на цю квартиру і знайшло деякі порушення в отриманні Лещенком безвідсоткової позики від Притули.  Водночас сам нардеп стверджує, що НАБУ все переплутало

У  вересні народний депутат від БПП Світлана Заліщук слідом за колегою по фракції Сергієм Лещенком потрапила у "квартирний скандал". Повідомлялось, що дороге, але незадеклароване тоді помешкання у центрі столиці Заліщук придбала разом із своїм цивільним чоловіком, головою Офісу ради Європи у Києві Мортеном Енбергом.

НАБУ виявило помилки в декларації Заліщук, однак підстав для порушення кримінальної справи не побачило. 

ГПУ почала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо народного депутата БПП Сергія Лещенка і розглядає квартирне питання нардепа Світлани Заліщук. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад