Нардепи попередньо підтримали реорганізацію "Укроборонпрому": Що зміниться

Верховна Рада ухвалила у першому читанні та за основу проект закону №3822 про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності. Він передбачає реорганізацію держконцерну "Укроборонпром" та перетворення його на акціонерне товариство

Нардепи попередньо підтримали реорганіза…
Фото: Прес-служба "Укроборонпрому"

За відповідне рішення проголосували 227 народних депутатів, передає Depo.ua.

Проти виступили 22 нардепи, утрималися – 47, а не голосували – 41.

Документом пропонується, зокрема, визначити особливості:

  • правового, економічного та організаційного регулювання перетворення Державного концерну "Укроборонпром" в акціонерне товариство;

  • правового, економічного та організаційного регулювання перетворення державних унітарних підприємств, у тому числі казенних, які входять до складу "Укроборонпрому" – в господарські товариства;

  • управління і розпорядження їхнім майном.

Отже, в цілому, на думку ініціаторів законопроекту, він спрямований на забезпечення економічної безпеки та захисту інтересів держави".

Проведення реформування ДК та його учасників, згідно із законом, передбачається у кілька етапів:

1. Підготовка учасників Концерну до реорганізації та перетворення його на акціонерне товариство

Зазначимо, що норми законопроекту, якими врегульовано цей етап, направлені на забезпечення здійснення заходів із розпорядження майном в контурі Концерну, які дозволять створити відповідну структуру та матеріально-технічну базу державних підприємств, необхідні для подальшої успішної корпоратизації.

Також на першому етапі передбачається перетворення ДК "Укроборонпром" на акціонерне товариство (АТ).

2. Створення галузевих бізнес-об’єднань (ГБО) в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також утворення господарських товариств на базі підприємств, включених до складу "Укроборонпрому".

При цьому управління корпоративними правами (частками у статутному капіталі) стосовно ГБО здійснюватиме акціонерне товариство, утворене на базі Концерну.

Крім того, нормами законопроекту визначаються:

  • порядок та особливості утворення господарського товариства в ОПК;

  • обмеження в діяльності підприємства в процесі його припинення шляхом перетворення;

  • порядок формування статутного капіталу господарського товариства та особливості функціонування.

Згідно з інформацією "слуг народу", така реформа дозволить своєчасно та повноцінно забезпечувати українську армію якісною зброєю і технікою.

"Діючі контракти, ліцензії, дозволи, які підприємства свого часу довго отримували, не пропадуть. Ми не можемо просто зупинити контракти – Збройним силам треба зброя, обладнання. Саме тому наш закон дозволяє не переробляти ці ліцензії і дозволи", – уточнив голова комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від "Слуги Народу" Олександр Завітневич.

"Коли підприємства, наприклад, для виготовлення бронетанкової техніки, об’єднуватимуть в акціонерне товариство (АТ), всі активи передаватимуться автоматично. Нинішні закони обмежують підприємства в часі при передачі. Наприклад, треба передати верстати до АТ. За звичайною процедурою треба визначити ринкову вартість, провести оцінку верстатів, а потім при передачі ще заплатити податки. Знову додаткові гроші! Навіщо нам проводити купу процедур, витрачати час, ще й переплачувати за це кошти? Тому буде автоматична і абсолютно прозора передача. Ми ж в державну власність передаємо", – пояснив він.

Нагадаємо, дещо раніше президент Володимир Зеленський доручив Данілову розглянути реформу "Укроборонпрому" на засіданні РНБО.

Читайте також: Кінець "Укроборонпрому": Що чекає на Держконцерн з новим очільником

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme