Нардепи не зможуть відкликати голоси за реструктуризацію валютних кредитів

Народні депутати не зможуть відкликати свої голоси за законопроект "Про реструктуризацію зобов'язань по кредитах в іноземній валюті"
Depo.Влада
3 липня 2015 11:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив нардеп, перший заступник голови комітету Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту Павло Пинзеник, передає depo.ua.

"Не існує процедури відкликання голосів. З точки зору регламенту це не дасть нічого",- підкреслив Пинзеник.

Раніше чотири нардепа - Альона Шкрум, Олександр Черненко, Ігор Луценко та Олег Мусій - пообіцяли відкликати свої голоси за законопроект про реструктуризацію валютних кредитів.

Депутат Сергій Лещенко попросив голову парламенту не направляти законопроект  на підпис президентові.

Нагадаємо, Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написала міністр фінансів України Наталія Яресько.

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.