Нардепи хочуть змінити відбір суддів до ВККС та ВРП

Народні депутати ухвалили у першому читанні за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування

За проект №1008-1 проголосували 238 нардепів, передає Depo.ua.

Автори вважають, що причиною неефективності органів суддівського врядування є спосіб їх формування – так, за законом ВККС та ВРП наполовину складаються із суддів, делегованих суддями. Питання про звільнення членів ВККС та ВРП з питань невідповідності їх поведінки етичним стандартам є виключною дискрецією цих органів.

Хоча законопроект №1008 пропонує залучення міжнародних експертів до складу комісії з відбору членів ВККС та Комісії з питань доброчесності та етики, яка зможе ініціювати питання про звільнення членів ВККС та ВРП, їх роль відрізнятиметься від тієї, яка була передбачена Законом України "Про вищий антикорупційний суд", що може істотно знизити їх ефективність.

Метою цього законопроекту є врегулювання питання про залучення міжнародних експертів до вирішення питань добору та звільнення членів ВККС, звільнення членів ВРП так, як це відбулось під час створення Вищого антикорупційного суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook