Нардепи хочуть розвантажити місцеві суди

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2456 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів".
 

За це проголосували 321 народний депутат, передає Depo.ua.

Законопроєкт спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів, що надасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв’язку із неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя.

Законопроєктом, зокрема, пропонується визначити, що розгляд кримінальних проваджень стосовно злочинів, за які передбачається покарання строком більше дванадцяти років, здійснюється колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Автори законопроєкту прогнозують, що його прийняття пришвидшать строки розгляду кримінальних проваджень в судах першої інстанції, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін кримінального провадження, дотримання засад кримінального провадження, якості роботи місцевих судів України загальної юрисдикції.

Нагадаємо, 28 лютого Верховна Рада не спромоглася ухвалити закон про медіацію, який дозволить вирішувати спори поза судами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"