Нардепа Ємця звинуватили в ухиленні від сплати податків, – ЗМІ

Народний депутат Леонід Ємець, який знову балотується до Верховної Ради по 221-ому округу в Києві, ухилився від сплати податків

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Народну правду".

Про це стало відомо з договору купівлі-продажу автомобіля, який Ємець уклав в 2009 році. З’ясувалося, що вартість машини преміум-класу Mersedes-Benz CL 550 2007 року випуску, якою володів майбутній депутат, за документами виявилася серйозно заниженою. На момент укладання угоди ціна такої моделі досягала 100 тисяч доларів. Але в договорі фігурує значно менша сума. Всього лише сто гривень. На той момент – у 8 тисяч разів середньориночної вартості.

Машина Ємця була продана через "Київську універсальну автотранспортну біржу". А в 2009 році під час укладання угоди через біржу продавець за законом повинен був заплатити прибутковий податок державі в розмірі 15% від суми доходу. Через це деякі автолюбителі використовували шахрайську схему, яка дозволяла уникнути сплати податку. У договорі купівлі-продажу прописувалась будь-яка мінімальна сума, а основна плата за машину передавалася продавцю на руки. Таким чином, податок оплачувався не з реальної оціночної вартості автомобіля, а з мізерної ціни, зазначеної в документах.

Судячи з усього, саме такою схемою скористався Леонід Ємець, який замість 15 тисяч доларів віддав державі всього лише 15 гривень. Це навіть менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 17 гривень.

Примітно, що навіть 10 років по тому, вартість уживаних Mersedes-Benz CL 550 2007 року випуску залишається чималою. Сьогодні таку модель пропонують за 24-28 тисяч доларів. Відповідно, навіть якщо б в 2009 році при курсі 8 гривень за долар Леонід Ємець продав своє авто за такою ціною, то мав би перерахувати державі близько 3,5 тисяч доларів.

У світлі такого приховування доходів абсолютно новими фарбами грає декларація нардепа. Адже згідно з поданою Леонідом Ємцем звітністю, у нього немає ні нерухомості, ні машин, ні цінного майна. Тільки 18 тисяч доларів і 235 тисяч гривень готівкою плюс корпоративні права загальною вартістю трохи більше 10 тисяч гривень. Зате його дружина Світлана виявилася на подив забезпеченою жінкою. Хоча ніяким бізнесом вона офіційно не займається, а за весь 2018 рік заробила тільки один тисячу сто двадцять чотири гривні зарплати і 25 тисяч гривень роялті. Проте, крім грошових накопичень Світлана Ємець володіє елітним котеджем площею 171 квадратний метр, дачним будинком на 112 метрів і земельними ділянками площею 450 і 1500 метрів. Всі вони розташовані в селищі Козин в районі елітної Конча-Заспи. Крім того, у подружжя нардепа є земельна ділянка в окупованому Криму площею більш 14 тисяч квадратних метрів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook