Нардеп Шинькович: нова аграрна доктрина Гереги на Хмельниччині зупинить грабіж селян

Аграрною революцією назвали жителі Хмельницької області громадські хвилювання, які розгорнулися минулого тижня в обласному центрі
Depo.Влада
9 грудня 2015 12:22
ФОТО: depo.ua

Протистояння загострюється між новою аграрною доктриною Хмельниччини, запропонованою командою "За конкретні справи" Олександра Гереги та аграріями, які розподілили зони впливу в області і продовжують грабувати селян на їхній землі, виплачуючи низькі орендні відсотки і соціальні виплати громадам сіл. Про це на брифінгу у Верховній Раді України заявив народний депутат України Андрій Шинькович.

«Ми тут у Верховній Раді 8-го скликання приймаємо закони відносно децентралізації - основної реформи, на чолі якої наш Президент України Порошенко Петро Олексійович. Але латифундисти, деякі з яких сидять в стінах ВР, в регіонах, використовують простих селян, фермерів і блокують реформи для людей ", - заявив Шинькович.

На думку народного депутата України в основі нової аграрної доктрини лежить захист інтересів і прав селянина, як власника землі, легальне використання державних і комунальних земель і виплата всіх податків і зборів по ній, переклад сільського господарства з сировинного рівня на рівень виробництва продукції та багато іншого. А соціальна виплата з одного гектара землі, яка сьогодні часто виплачується в обсязі 20 гривень, піднімається різко до 200 гривень. А це гроші на ремонти доріг, шкіл, сільських клубів та медпунктів.

"Латифундисти бояться втратити суперприбутки і тому їхнє завдання - всякою ціною дискредитувати нову аграрну доктрину Хмельниччини. Вони прямо виступають проти підвищення орендної плати селянина - це ж маячня якась, люди винесуть їх за межі області, тому що вони використовують людей, щоб воювати проти їхніх прибутків. Прості селяни в руках маніпуляторів воюють проти підвищення в два рази орендної плати для себе ж. Це один з українських парадоксів ", - підсумував Андрій Шинькович.

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня на Хмельниччині відбувся мітинг представників великих агрохолдингів проти підвищення плати за оренду землі селянам, які пропонує нова аграрна доктрина, запропонована командою організації «За конкретні справи» на чолі з народним депутатом України Олександром Герегою. Одне з нововведень полягає в тому, щоб підвищити плату за оренду землі до рівня 10%, тоді як сьогодні аграрії Хмельниччини платять селянам не більше 5%.

Більше новин політики читайте на Влада.depo.ua

 

Мітки: Герега