Нардеп: Російський олігарх Григоришин ініціював антиукраїнський договір щодо постачання електроенергії до Криму

Незважаючи на фактичний стан війни з РФ і окупацію агресором частині української території, країна продовжує постачати електроенергію в анексувати Крим
Depo.Влада
19 листопада 2015 13:58
ФОТО: depo.ua

Причому - за заниженими цінами, і ініціатором цієї "знижки" для окупованого півострова є російський олігарх Костянтин Григоришин.

Про це нардеп Георгій Логвинський розповів в ефірі політичного ток-шоу на одному з телеканалів, повідомили в прес-службі "НФ".

Через необґрунтоване заниження ціни тільки в січні 2015 року Україні завдано збитків у розмірі 100 млн гривень. Точніше, збитків зазнали українці, оскільки, на думку парламентарія Логвинського, сума була «розкидана» між громадянами - включена в комунальні тарифи.

За інформацією нардепа, саме російський бізнесмен Григоришин ініціював підписання договору про постачання української електроенергії на півострів за явно заниженою вартістю. Сам Григоришин цього не заперечує, більше того - відкрито заявив про своє лобі в недавньому інтерв'ю.

За даними парламентарія, в контракті йдеться про постачання електроенергії до так званий "Кримський федеральний округ". З боку цього "округу" договір підписаний підприємством, відібраним у України окупантами і сепаратистами – "Крименерго".

"Там стоїть підпис "Крименерго" - державного підприємства, відібраного у України сепаратистами і бандитами, і сьогодні вони з нами підписують контракт", - не приховував обурення представник "Народного фронту".

Він додав, що якщо раптом Україна захоче оскаржити ганебний договір, зробити це можна буде тільки відповідно до законодавства окупантів. Ще одна деталь: в контракті є такий форс-мажор, як ведення військових дій. Незважаючи на фактичну війну України з РФ, договір про постачання електроенергії за заниженою ціною продовжує діяти.

При цьому глава профільного міністерства енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин наполягає, що Україна, поставляючи на таких умовах електроенергію в Крим, захищає громадян України, що залишилися на території півострова.

За даними ЗМІ, російський олігарх Костянтин Григоришин продовжує контролювати "Укренерго" за допомогою свого ставленика, екс-керівника цього підприємства Юрія Касича. Як повідомили раніше в МВС України, діяльність Григоришина і його менеджменту в "Укренерго" вже завдала державі збитків у розмірі 250 млн гривень. Очевидно, що це не межа, оскільки Григоришин контролює високовольтні мережі і трансформаторні підстанції, що розподіляють електроенергію. Ще одна прибуткова сфера діяльності Григоришина на енергоринку України - лобіювання закупівель "Укренерго" продукції у заводів, що належать цьому ж російському бізнесменові. Наприклад - у підприємства "Запоріжтрансформатор".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада