Нардеп на знак протесту пішов з посади голови групи дружби з Польщею

Народний депутат від "Батьківщини" Борис Тарасюк склав із себе повноваження голови групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща на знак протесту проти рішення польського Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом
Depo.Влада
22 липня 2016 19:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба партії "Батьківщина", передає depo.ua.

Борис Тарасюк, коментуючи резолюцію Сейму, підкреслив, що вважає її "викривленою, політично і юридично некоректною оцінкою трагічної сторінки українсько-польської історії стосовно подій на Волині у 40-х роках минулого століття".

За словами політика, ця резолюція є спробою перекреслити напрацьований конструктив за останні 25 років у стосунках між державами.

"Це мій особистий протест проти … рішення польського парламенту, спрямованого на підрив стосунків між нашими країнами. На жаль, ми не бачимо готовності до співпраці … з подібною комісією польського Сейму. Більше того, на наші численні звернення до комісії, пропозиції щодо спільного врегулювання цього непростого питання ми не отримали жодної відповіді", – наголосив Борис Тарасюк.

За словами українського депутата, рішення Сейму може мати вкрай небезпечні наслідки для взаємин між країнами.

"Воюючи з минулим, польські націоналістичні політики, головним чином провладна партія "Право і справедливість", заклали вибухівку під стосунки між Україною і Польщею. За спекуляціями на почуттях поляків … стоять приховані територіальні зазіхання політиків, викривлення української історії і приниження тисяч українців, які загинули під час цієї різні", – резюмував Тарасюк.

Нагадаємо, у червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

22 липня Сейм Польщі проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільна різанина, влаштована колишніми громадянами Речі Посполитої Польської української національності, римо-католиками та православними (а не греко-католиками) за конфесійною приналежністю.

Юридична відповідальність за цей злочин, згідно діючих на той момент норм міжнародного права, має німецька окупаційна адміністрація Рейхскомісаріату “Україна”, особисто її керівник, нацистський злочинець Еріх Кох.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада