Нардеп хоче заборонити здавати порожні пляшки

В Україні можуть заборонити використання оборотної скляної тари для пива
Depo.Влада
12 листопада 2015 19:01
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в сюжеті програми "Вікна-новини", передає depo.ua.

Відповідну законодавчу ініціативу лобіює народний депутат від "Народного фронту" Олег Кришин.

"До депутатства він був співвласником одного з найбільших склозаводів. Каже дбав не про те, щоб заводи продали більше пляшок, а про здоров'я українців. Втім, в турботу про людей не вірять виробники пива", - зазначають автори сюжету.

Журналісти наводять приклад Данії, де практика повторного використання скляної тари успішно використовується вже сто років. Зараз у середньому кожна пляшка в Данії використовується тридцять разів.

За словами Генерального секретаря Датської асоціації пивоварів Нільса Халда, рівень повернення в країні пляшок близький до ста відсотків. "Ми рятуємо суспільство більше ніж від мільйона тонн відходів щорічно", - акцентує Халда.

Заборона використання оборотної пляшки, крім того, може посилити ще одну проблему в Україні. За даними міністерства екології, сьогодні 4% території України займають сміттєзвалища.

"Частка скла, яке не розкладається, в побутових відходах складає від 7 до 12%. У разі прийняття відповідних законодавчих змін частка скла може збільшитися до 20-25%", - застерігає керівник КП "Київкомунсервіс" Євген Русин. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.