"Відродження" і Коновалюк. Коли чекати на політичний шлюб за розрахунком

Уже найближчим часом розпіарений екс-"регіонал" може стали обличчям грошовитого політпроекту

"Відродження" і Коновалюк. Коли чекати н…

Схоже, активний піар у ЗМІ колишнього нардепа від Партії регіонів, а зараз - лідера всеукраїнського об'єднання "Нова Україна" Валерія Коновалюка дав свої плоди. Мало не щоденні експертні коментарі повернули його з небуття, і зараз деякі фінансово-політичні структури, готові з ним працювати. Так, мережею гуляє інформація, що Коновалюк веде перемовини з окремими політпроектами щодо свого майбутнього. Зокрема, за словами політолога Костя Бондаренка, на опозиційному полі сьогодні існують тільки три сили, з якими Коновалюк міг би вести переговори – "Опозиційний блок", "Відродження" і "Наш край". Утім, Бондаренко, схоже, просто нагнітає штучний ажіотаж. Насправді ж плани лідера "Нової України" є секретом полішенеля.

Одразу кілька джерел Depo.ua повідомили: Коновалюк, який анонсував з'їзд своєї партії, скоро порідниться з "Відродженням". За великим рахунком, його власну політсилу надзвичайно складно розкрутити, у "Відродження" ж є кілька суттєвих переваг: значні фінансові ресурси і потреба в нових обличчах. Варто нагадати, що співголовою депутатської групи цієї партії у ВР є Віталій Хомутинник, який за часів Януковича очолював податковий комітет Ради, та й зараз зберігає серйозний вплив на фіскальну систему країни. Також до впливових людей, які нині тримають акції "Відродження", відносять власника аграрного гіганта "Кернел" Андрія Веревського. Має там інтерес й олігарх Ігор Коломойський, який завдяки "Відродженню" провів своїх людей в різні місцеві ради, особливо, на Харківщині й Дніпропетровщині.

Ще один важливий фактор: на місцевих виборах 2015 року, а також на перших виборах до об'єднаних територіальних громад, "Відродження" демонструє досить непоганий результат. Однак для участі у загальнодержавних виборах цій партії конче необхідні пізнавані фігури. Хай і екс-"регіонали", але так би мовити, з "людським обличчям". Тому тут співпали інтереси амбітного Коновалюка й утримувачів акції партії "Відродження". І ми ще почуємо історію про те, як Коновалюк настраждався від переслідувань з боку колишнього злочинного режиму.

Тут варто трохи нагадати етапи його політичного шляху. Уродженець Донецька, випускник Московського вищого військового командного училища, працював у Донецькій обладміністрації ще за часів губернаторства Віктора Януковича. Під час президентських виборів 2004 року був довіреною особою кандидата в президенти Януковича та входив до лав Партії регіонів. Після кількох років перебування у "Трудовій Україні", яку він навіть встиг очолити, у 2007 році політик знову осів у ПР, по списках якої зайшов до Верховної Ради.

Тоді ж Коновалюк "засвітився" у кількох гучних скандалах. Зокрема, у 2008 році після нападу Росії на Грузію та окупації Південної Осетії він очолив слідчу комісію Верховної Ради у справі про нібито постачання Києвом зброї Тбілісі. Тоді експерти зазначали: робота "регіонала" була спрямована на те, аби викласти ситуацію таким чином, щоб це було вигідно Росії. У грудні 2008 року у ВР був презентований звіт "комісії Коновалюка". Але оскільки абсурдність наведених "фактів" виявилася очевидною, парламент відмовився продовжити роботу комісії.

До речі, тоді ж у ЗМІ з'явилася інформація, що міністр оборони Юрій Єхануров своїм наказом позбавив Коновалюка офіцерського звання "підполковник запасу". Мотив рішення: той начебто не склав українську присягу. Так депутат залишився в званні "старший лейтенант", яке було йому присвоєно у Росії ще на початку 1990-х років.

Після приходу до влади Януковича, Коновалюк займався китайським напрямком. Також його називали одним із лобістів скандально відомої компанії ЄДАПС. Так сталося, що політик вплутався у внутрішні розбірки в оточенні Януковича, в результаті чого на парламентських виборах-2012 у Верховну Раду він не потрапив. Подейкували, що Коновалюка вичавили з політики через конфлікт з "клюєвцем" Володимиром Сівковичем, з яким у нього склалися неприязні стосунки ще за часів "Трудової України", а також з Олександром Лавриновичем. З ним ЄДАПС боровся за отримання тендерів на закупівлю бланків документів.

Після Майдану Коновалюк вигулькнув і навіть балотувався на президентських виборах 2014 року. Посівши 13-те місце з 0,38% голосів, він знову зник. У 2015 році створив партію ВО "Нова Україна", назва якої перекликається з однойменним громадянським рухом, створеним ще в 2008 році Володимиром Семиноженком. До того руху входили такі персонажі, як Микола Азаров та екс-губернатор Одещини часів Януковича Сергій Гриневецький. Особливої активності партії Коновалюка не спостерігалося. А от сам політик останнім часом став заправським коментатором з різноманітних тем - від критики співробітництва України з МВФ до продукування страшилок на кшталт "безвізовий режим з ЄС спричинить масове повернення заробітчан додому".

Так, у його життєписі забагато плям, але їх вже замальовують білими фарбами: Коновалюк-меценат, Коновалюк-економіст, Коновалюк-сім'янин – його політтехнологи добре знають, що у виборця коротка пам'ять. А, враховуючи любов цього політика до публічності, навіть з долею нарцисизму, у "Відродженні" виводитимуть його на перші ролі. З прицілом на президентські вибори 2019 року.

Фото Facebook Валерий Коновалюк

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme