Зрив законів по Донбасу: Який подарунок Кремлю зробили корисні ура-ідіоти

Вимога нардепів прибрати з тексту законопроекту про реінтеграцію Донбасу згадки про Мінські угоди, а згодом і зрив прийняття цього документу, можуть призвести до того, що майбутня зустріч Волкера з Сурковим втрачає для України сенс

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Зрив законів по Донбасу: Який подарунок…

Отже, що сьогодні відбулося. Перше – на вимогу комітету з питань нацбезпеки й оборони, очолюваного "фронтовиком" Сергієм Пашинським, президент вніс зміни у законопроект №7164, яким ще на рік продовжується дія закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". А законопроект про реінтеграцію Донбасу комітетчики схвалили. Після цього шлях обох документів до сесійної зали був відкритий. Проте від самого ранку під парламентом відбувалася "туса", в якій першу скрипку грали праві. Їх привели під стіни Ради "не допустити зраду". У чому саме вона полягала, переважна більшість учасників пояснити не могли. Оскільки зі "зрадою" народні обранці затягнули, то молодики потренувалися на корові під офісом партії "5.10". Так і залишилося незрозумілим, у чому винна скульптура тварини - годувальниці.

Друге – раз весь цей натовп привели, значить, ще від ранку був запланований бедлам і в сесійній залі. І щойно спікер Андрій Парубій оголосив розгляд закону про реінтеграцію Донбасу плани опозиціонерів почали матеріалізуватися. "Самопоміч" і "свободівці", які в межах Львова - їхньої малої політичної батьківщини – вибачте, на одному гектарі не сядуть, дуже навіть дружно почувалися в якості блокувальників парламентської трибуни. Вони чимдуж ганили Мінські угоди і президента, а законопроект про реінтеграцію Донбасу обзивали вигідним Кремлю. Найцікавіше, що ватажки ОРДЛО також категорично проти прийняття цього документу, а, отже, проти і в Росії. Але "Самопоміч" цей факт мало цікавий. Зрештою перегавкування завершилося тим, що законопроект на голосування так і не поставили. Зараз тривають переговори, аби спробувати проголосувати його завтра. Це можливо, але треба враховувати два фактори: перший - у п'ятницю в сесійній залі зазвичай напівпорожньо, другий – "Самопоміч" і компанія знову спробують зірвати голосування.

Третє – цікавою виглядає позиція "фронтовиків". У прийнятті цих законів зацікавлений не лише президент, а й "Народний фронт", адже закон про реінтеграцію готувався РНБО, секретарем якої один із батьків-засновників "НФ" Олександр Турчинов. Ми вже згадували про зміни, які вносилися у законопроект після зауважень комітету Пашинського. Виглядало так, що у однопартійців Яценюка більше зауважень не буде і вони дисципліновано проголосують "за". Та коли почався розгляд законопроектів, голова фракції "НФ" Максим Бурбак оголосив свої вимоги – зі статті 7 вилучити згадки про Мінські угоди і між першим і другим читанням треба написати верифікацію або підтвердження факту виведення російських військ. Зауважень по суті пропозицій немає, та насторожив інший нюанс: під час виступу Бурбака до трибуни вже пробиралися опозиціонери, але "фронтовики" проґавили момент і не кинулися на захист свого фракційного голови. Трохи дивно, адже у нинішній Раді саме ця партія має найпотужніших бійців на кшталт Юрія Берези, Євгена Дейдея чи Андрія Тетерука. Може це й помилкове враження, та все ж "фронтовики" у цій ситуації виглядали млявими.

Четверте – якщо депутати не приймуть законопроекти завтра, тоді зробити цього раніше 17 жовтня, коли почнеться черговий пленарний тиждень, не вдасться. А це означає, що 7 жовтня, на коли призначена зустріч американського спецпредставника Курта Волкера й путінського представника Владислава Суркова в Сербії, Сурков радісно надуватиме щоки і звинувачуватиме американців у тому, що вони нездатні вплинути на Київ. Мовляв, про що домовлятися, коли українські політики не можуть навіть проголосувати за закони, які теоретично спроможні наблизити кінець війни. Ми розуміємо, що ця риторика брехлива, але панові Волкеру буде досить складно щось протиставити. Тобто, Сироїд, Березюк, "свободівці" і всі ті, хто сьогодні влаштували в парламенті бардак, дуже ефективно зіграли роль корисних ідіотів Путіна. Правда, у Турчинова є інша версія - у Раді є провокатори і агентура Кремля й саме вони зривають прийняття важливих для реінтеграцію Донбасу.

П'яте - 18 жовтня втрачає чинність закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, і якщо Рада не підтримає законопроект №7164, виникає правова колізія, якою обов'язково скористається Путін. Він звинуватить Київ у невиконанні Мінських угод і почне загибати пальці перед Трампом. Тобто, якщо не завтра, то останній шанс врятувати реноме перед західними партнерами залишається 17 жовтня.

Важко точно спрогнозувати, що саме станеться, коли Рада провалить законопроекти по Донбасу. Але точно можна сказати – Росії від цього буде легше тиснути на Вашингтон і Брюссель в українському питанні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme