Напад в Одесі: Як Гриценко перетворює себе на жертву режиму

Бійка, внаслідок якої дісталося Анатолію Гриценку та його прихильникам, наштовхує на неприємні роздуми про можливість повторення історії 20-річної давнини, коли було здійснено кривавий замах на Вітренко

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Напад в Одесі: Як Гриценко перетворює се…

Учора ввечері в Одесі трапився інцидент з потенційним кандидатом у президенти Анатолієм Гриценком та його прихильниками. Близько 30 осіб у масках напали на лідера партії "Громадянська позиція" перед входом в офісний центр, де знаходиться радіостанція, на якій у політика був запланований прямий ефір. Інциденту передувала спроба представників неназваних активістів вручити екс-міністру оборони гарбуза з фалоімітатором і образливим написом. Гриценко "подарунок" відкинув, після чого хтось кинув у політика яйцем – і почалася штовханина. За наслідками події поліція порушила кримінальне провадження за статтею 296 ККУ (хуліганство).

Після нетривалих роздумів лідер "Громадянської позиції" звинуватив в організації нападу президента. "Це і є твоя мобілізація, Петре Олексійовичу?", - написав полковник на своїй сторінці у Фейсбук, повідомивши, що внаслідок нападу постраждали 3 його однопартійці.

Що ж, є й така тактика: шукай собі опонента, більшого за тебе, і твій власний масштаб в очах виборців теж зростатиме. Та щоб зрозуміти суть будь-якої події, варто знайти відповідь на запитання: "Кому це вигідно?". Ми нічого не стверджуємо, але практично немає сумнівів, що саме Порошенку менш за все вигідний напад на будь-кого з кандидатів у президенти. Для чого президенту, якого зараз не намагається атакувати хіба лінивий, ще й звинувачення в організації замахів на політиків?

На жаль, відбувається те, що і передбачав Depo.ua: претенденти на булаву використовуватимуть для свого піару тему воєнного стану. Гриценко, схоже, захотів випередити інших, от і подався до Одеси. Хоча як колишній військовий, міг саме зараз від такої поїздки утриматися, щоб не створювати підстав для провокацій. Чи саме такого розвитку подій і хотіли його штабісти? Хто б помітив візит у регіон одного з багатьох кандидатів, а так – можливість зайвий раз пнути "злочинний режим"…

Гриценко не єдиний, хто вирішив увійти в образ "жертви". Радикальний Олег Ляшко ціле відео записав і виклав на своїй сторінці у Фейсбук про те, як президент "дискредитує його в інформпросторі". Там цей політик, між іншим, каже, що "поламає плани президента". Або згадаємо, як Тимошенко після піар-візиту до Сміли звинуватила у проблемах з опаленням міста не місцеву владу, насправді винну в них, а Порошенка.

Але Гриценко підняв цю планку до вкрай небезпечного рівня. Залишається сподіватися, що правоохоронці швидко упіймають нападників і назвуть прізвища тих, хто організував провокацію. Проте Анатолій Степанович вже вкинув у суспільство зерна "зради", бездоказово звинувативши Порошенка, і вони обов'язково проростуть. І навряд чи сам кандидат щось виграє від зібраного "врожаю".

Історія наших виборів знає приклад кривавого нападу. 2 жовтня 1999 року у Кривому Розі у натовп людей, які зустрічалися з кандидаткою у президенти Наталією Вітренко, кинули гранати. Внаслідок цього постраждала сама лідерка ПСПУ та ще 45 присутніх на зустрічі. Міліція затримала нападників і згодом вони опинилися на лаві підсудних. Той інцидент завдав рейтингового удару по лідеру соціалістів Олександру Морозу, з яким Вітренко ще раніше побила горщики - одним із нападників виявилася довірена особа Мороза Сергій Іванченко. На тих виборах і Мороз, і Вітренко до другого туру не пройшли. Тоді було багато різних версій. Згідно з однією з них за злочином стояла Банкова. Проте жодних доказів тому не знайшли.

Цю історію майже 20-річної давності ми нагадали недарма. У кожної події, яка відбувається у передвиборчий період, обов'язково є кінцева мета – підняття власного рейтингу і опущення рейтингу опонента. Тому хтось сам провокує конфлікти і бійки, бо виборці люблять ображених, і ми ще почуємо десятки заяв від кандидатів у президенти про напади на їхніх агітаторів. Та й на них самих. А хтось дійсно може стати об'єктом терористичної атаки. То ж, мабуть, варто нагадати усім кандидатам народну мудрість "Не буди лихо, поки тихо": не слід підказувати зовнішньому ворогу, якими методами дестабілізувати ситуацію в Україні напередодні та протягом і без того складного виборчого 2019 року. Бо це небезпечна гра і для мисливців за булавою, і для виборців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme