"Нам не потрібно подарунків": Гройсман пояснив, як Україна може використати "План Маршалла"

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що інвестиційний "план Маршалла" був би дуже корисним для підтримки національної економіки та дозволив би країні самостійно обслуговувати борги 

Про це він сказав на конференції "Нова індустріалізація: спільні дії уряду та бізнесу", інформує Depo.ua.

"План Маршалла, який був створений для відновлення повоєнної Німеччини є достатньо гарним планом, який дав можливість для відновлення та становлення країни. В принципі, подібні інструменти для України були б дуже корисними. Наприклад, масштабні інвестиції в інфраструктурні проекти і підтримку національної економіки та кредитування реального сектору...Тому такий план був би достатньо прогресивним рішенням. Єдине, що необхідно визначити його параметри", - сказав Гройсман.

"Нам не потрібно подарунків з вами і ми не ходимо по світу і не говоримо "Дайте нам подарунок"ю. Ми говоримо про те - дайте нам доступ до клубу цивілізованих країн, до запозичення ресурсів за ринковими ставками, так як робляце інші країни. І тоді ми можемо, можливо через якісь гарантії, видані під запозичення Україні європейськими державами. Це може бути абсолютно помірна ставка. Тоді ми можемо перезапозичувати, реінвестувати, зростати і обслуговувати борги без зовнішньої підтримки", - переконаний очільник уряду.

Нагадаємо, що європейські екперти виступають за надання інвестиційного плану для України або так званого "Плану Маршалла", але наполягають на подоланні корупції та просуванні реформ.

Довідка: Плаан Маршалла — програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Він був запропонований у 1947 році держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом і почав діяти в квітні 1948 року.

Однією з цілей програми була протидія поширенню впливу СРСР і соціалістичних ідей на країни Західної Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада