Коломойський та Григоришин розколюють БПП через АП

Презентована сьогодні у ВР "Антикорупційна платформа", яка нібито спрямована на боротьбу з корупцією, насправді видається об'єднанням ображених політиків та олігархів
Depo.Влада
25 листопада 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Коломойський та Григоришин розколюють БПП через АП
Коломойський та Григоришин розколюють БПП через АП

Гучне створення депутатської групи "Антикорупційна платформа" всередині БПП попри заспокійливі заяви керівника фракції Юрія Луценка, фактично пустило тріщину у найбільшій політсилі парламенту. Втім, у самих "правдорубів" теж немає єдності. Так, серед 15 депутатів, що входять до цієї антикорупційної "тусовки", слід виділити дві окремі групи, чий союз явно пов'язаний зі спільними поточними інтересами. Наявність дуумвірату в "Антикорупційній платформі" наочно підтверджує той факт, що у невеличкої за чисельності "АП" є аж двоє співкоординаторів – Віктор Чумак та Мустафа Найєм.

Якщо говорити про Найєма, який останнім часом зосередився на питанні створення поліції, то він фактично виступає представником неформальної групи "Єврооптимістів", до якої входять його друзі Сергій Лещенко та Світлана Заліщук, а також зять "вічного" нардепа від "Батьківщини" Сергія Соболєва Владислав Голуб, який шукає себе в політиці. Сюди ж варто віднести екс-журналістку Ольгу Червакову, Іванну Клімпуш-Цинцадзе та Ольгу Богомолець. Як писав раніше depo.ua, головним бенефіціаром "єврооптимістів" може бути російський олігарх Костянтин Григоришин.

Друга ж частина кадрового складу "Антикорупційної платформи" - це "ударівці", які, схоже, остаточно відмовилися від свого екс-шефа, мера Києва Віталія Кличка. Мова йде про п’ятірку нардепів: координатор "Антикорупційної платформи" Віктор Чумак, Єгор Фірсов, Оксана Юринець та Павло Різаненко. Всі ці політичні персоналії так чи інакше пов’язані з екс-головою СБУ Валентином Наливайченком. Цікаво, що помічник Єгора Фірсов Денис Каплунов є головою зареєстрованої міністерством юстиції партії "Прогрес". Цей проект поки у відкриту не використовував, ані сам Наливайченко, ані представники його команди. Втім, "Антикорупційна платформа" може дати старт "Прогресу".

Тим паче, що з фінансуванням проблем у нього явно не буде. "Фішка" полягає в тому, що, за чутками Наливайченку вдалося домовитися одразу з двома ображеними на нинішню владу олігархами. Мова йде про Ігоря Коломойського, чий "УКРОП" неформально підтримували люди з орбіти Наливайченка. Недарма ж нещодавно "домашній" в’язень Геннадій Корбан звертався до екс-голови СБУ, щоб той прояснив деякі деталі щодо інкримінованих йому злочинів.

Окрім того, Наливайченка пов’язують з ще одним в’язнем, цього разу в Австрії - Дмитром Фірташем. Як би там не було, але могутній альянс олігархів навколо "Антикорупційної платформи", свідчить про те, що окрім вирішення суто бізнесових питань з владою, вони розраховують в потенціалі запустити новий політичний проект. З Наливайченком на чолі…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада