Наливайченко пояснив, чому ходив у прокуратуру в супроводі "Альфи"

Глава СБУ Валентин Наливайченко прийшов на допит в Генпрокуратуру в супроводі бійців "Альфи", щоб з їхньою допомогою вручити виклик на допит екс-заступнику генпрокурора Анатолію Даниленку у справі про пожежу на нафтобазі БРСМ-Нафта на Київщині
Depo.Влада
18 червня 2015 09:50
ФОТО: depo.ua

Про це Наливайченко розповів в інтерв'ю "Обозревателю", передає depo.ua.  

"На допит в понеділок я ходив лише з адвокатами. Це відомі українські правники, які є захисниками родин Героїв Небесної сотні. Зі мною був і мій радник Маркіян Лубківський.

Але наступного дня після допиту я знову поїхав в прокуратуру, оскільки я пообіцяв допомогу в розслідуванні кримінального провадження щодо екоциду. "Альфа" потрібна була для того, аби не дати втекти фігуранту кримінальної справи", - розповів Наливайченко.

"Я пропонував колегам з прокуратури виходити на наступний сценарій: повістка, підозра, затримання. Інакше влада не може діяти. Тому наступного дня після допиту я знову прибув до прокуратури, але вже з бійцями, котрі могли б провести вручення повістки. А якщо б слідчі прокуратури вийшли б на інше рішення, то здійснили б інші процесуальні дії.

Далі трапилося те, що трапилося. Очевидно, у ГПУ не має можливості вийти на інші процесуальні рішення. Наші слідчі - вийшли, ми повістку вручили, знайшли одного з фігурантів, він буде на допиті", - сказав глава спецслужби.

"Тут треба розуміти, що розслідування справ проти вищих посадовців країни - це винятково компетенція генпрокуратури. Ми, зокрема, не можемо провести затримання", - додав він.

Нагадаємо, раніше глава СБУ Валентин Наливайченко звинуватив у "кришуванні" незаконної діяльності підприємства "БРСМ-Нафта" екс-заступник генпрокурора  Анатолія Даниленка.

Згодом Генпрокуратура викликала Валентина Наливайченка на допит через його заяву про причетність до контролю над "БРСМ-Нафтою" екс-заступника генпрокурора.

Наливайченко прибув на допит 15 червня, а 16 червня глава СБУ прибув у прокуратуру у супроводі бійців "Альфи". Були припущення, що існувала загроза арешту Наливайченка.

Згодом, 16 червня, радник глави СБУ Маркіян Лубківський повідомив, що Даниленкові вручили повістку з викликом на допит в СБУ, який повинен відбутися 19 червня.