Наливайченко почав мочити Порошенка "езоповою мовою"

Екс-керівник СБУ переповів сьогодні мовою Езопа компромат, який вчора гуляв просторами інтернету
Depo.Влада
27 серпня 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Наливайченко почав мочити Порошенка "езоповою мовою"
Наливайченко почав мочити Порошенка "езоповою мовою"

Екс-глава СБУ Валентин Наливайченко сьогодні зібрав брифінг і зробив сенсаційні викриття: є документи, які нібито підтверджують переведення коштів на рахунки офшорних компаній на Вірджинських островах, які координує "Укрпромінвест". "Гроші направлялись в той офшор, яким керує та сама олігархічна група і той самий "смотрящий" в парламенті", - розповів Валентин Олександрович. Наливайченко також повідомив про два факти перерахування грошей в офшори: один транш у розмірі $300 тис. був перерахований у травні 2014 року, ще один у розмірі $200 тис. - у серпні 2015 року. 

"Видно з цих документів, що схема типова. Що це отримані злочинним шляхом кошти народних депутатів. Сховані в офшорах кошти переводять в австрійські банки, а далі всі хабарі, в тому числі за призначення керівника харківської податкової - 2 млн доларів - перераховують у латвійський банк. З латвійського банку переводять - в австрійський, а з австрійського - в офшор", - розкрив схему колишній глава СБУ.

Загалом Наливайченко не відкрив нічого нового, що не було відомим вчора. Ще й "закодував" імена фігурантів документів. Насправді, ще від учора інтернетом гуляють певні документи, про які і говорив Наливайченко, а також згадуються "виконавчий директор" фракції БПП Кононенко, його донька Дарина та Порошенко. 

Власне, хочеться відзначити кілька моментів.

По-перше, якщо Наливайченко хоче робити на компроматі політичну кар'єру, то йому варто все ж таки не бути таким обережним, називати всіх своїми іменами і не боятися судових позовів.

По-друге, сліди всіх цих документів ведуть в Австрію, де перебуває відомий, але трохи призабутий в'язень Дмитро Фірташ. З яким, власне, і пов'язували злі язики в свій час Наливайченка. Зрештою, давно вже нічого не було чути від Фірташа, який кілька місяців тому сколихнув Україну тим, що дуже відверто розповів про свої стосунки з Кличко та Порошенком. Власне, ці документи можуть бути черговим привітом від Фірташа Президенту.

По-третє, у даному зливі зацікавлений і Коломойський, який люто воює з Президентом на всіх фронтах, а Наливайченка в свій час сватали в лідери УКРОПа.

По-четверте, до самого Наливайченка завжди не байдужим був американський Держдеп і те, що Наливайченко, зокрема, заявив "ФБР не дадуть вам життя" звучить зловісно.

Одним словом, Петру Олексійовичу є над чим подумати, хоча, швидш за все, даний злив не матиме подальшого ходу, а Наливайченко таким макаром (один покійний нині політик вже мочив Порошенка серед "любих друзів" з роздруківками з інтернету на руках) ніколи не побудує публічної політичної кар'єри.