Наливайченко боїться слави "вівці Доллі" Саакашвілі

Екс-керівник СБУ Наливайченко хоче провести Антикорупційний конгрес, але боїться програти на фоні Саакашвілі
Depo.Влада
5 лютого 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Наливайченко боїться слави "вівці Доллі" Саакашвілі
Наливайченко боїться слави "вівці Доллі" Саакашвілі

Без особливого розголосу в пресі екс-голова СБУ Валентин Наливайченко готується до створення власного проекту для участі у можливих перевиборах Верховної Ради. Як стало відомо нашому виданню, в наступний четвер в Києві пройде конгрес на чолі з Наливайченком за участі "Антикорупційного руху" та інших громадських організацій. Формальна ціль "зльоту" полягає у тому, щоб створити нове громадське об’єднання, фактична – подивитися на те, на кого можна розраховувати. А також – зробити так, щоб влаштувати інформпривід, але при цьому не зробити фальстарт зі створенням політичної партії.

Справа в тому, що зараз ситуація у Наливайченка на "антикорупційному полі", яке він вирішив зайняти у якості політичного напрямку, виявилася для нього вкрай невигідною. Чого тільки вартує такий конкурент, як одеський губернатор Михайло Саакашвілі, який явно налаштований на будівництво власної партії, і зараз успішно вибиває проект Наливайченка на периферію. До цього ще варто додати низку проектів на кшталт "Народного контроля" Дмитра Добродомова – і виходить, що у цій ніші місця стає зовсім мало.    

Тому для Наливайченка зараз створення партії – недоречне. Тому й політтехнологи й придумали "конгреси", як аналогія з форумами Саакашвілі. Таким чином можна потягнути час, після чого на базі кишенькової партії "Прогрес", яка зареєстрована на Дениса Каплунова – помічника народного депутата Єгора Фірсова – вже почати реальне партійне будівництво.  

Водночас для Наливайченка вкрай важливо, щоб на цей конгрес завітали інші політики. За деякими даними, там очікують приходу діючих народних депутатів. І якщо поява екс-"ударівця" Фірсова, який давно входить до орбіти Наливайченка – цілком прогнозована, то, за даними Depo.ua, також очікується поява інших "пташенят" Кличка. Зокрема, мова йде про Наталію Новак та Віктора Чумака.

Втім, наразі все це виглядатиме блідою копією форумів Міхо. І схоже, що без союзників Наливайченку не обійтися. В цьому контексті показовою виглядає спільна поїздка до США Наливайченка та лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко. Не варто виключати, що такий вояж може перерости у щось більше. Адже, за великим рахунком, в обох вищезазначених політиків свобода маневру в зв’язку з яскравою появою на політичній мапі країни Саакашвілі стає все менше…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада