Наливайченко: На зустрічі з Фірташем у Відні були ще мінімум двоє учасників, які зараз перебувають у владі

Усі учасники славнозвісної зустрічі з одіозним Дмитром Фірташем у Відні в квітні минулого року будуть свідчити про це в суді у США
Depo.Влада
18 червня 2015 08:35
ФОТО: depo.ua
Наливайченко: На зустрічі з Фірташем у Відні були ще мінімум двоє учасників, які зараз перебувають у владі
Наливайченко: На зустрічі з Фірташем у Відні були ще мінімум двоє учасників, які зараз перебувають у владі

Про це заявив в інтерв'ю "Обозревателю" глава СБУ Валентин Наливайченко, передає depo.ua.

"Я володію іноземними мовами, тому одним з першим прочитав повідомлення австрійської преси про оту зустріч у Відні.

Як фахівець, вважаю необхідним зробити одне попередження: всі фігуранти, чи учасники, якщо хочете, зустрічі у Відні (та інших, якщо такі були) постануть перед судом. Професійно і впевнено говорю, що органи юстиції США, як і австрійської юстиції точно вийдуть на допити під присягою в суді тих осіб з української сторони, котрі були на тій знаменитій зустрічі", - заявив Наливайченко.

Він також відзначив, що існує як мінімум ще двоє втаємничених фігурантів цієї зустрічі, і вони зараз перебувають у владі.

"Один з них працює міністром, інший - в адміністрації президента. І я можу чітко сказати, їх буде викликано в американський суд", - сказав глава СБУ.

"З часів роботи консулом в США, я знаю чітко: на судові засідання там викликаються люди, в незалежності від країни громадянства, незалежно від посади, і під присягою тебе допитують в суді. І якщо ти перешкоджав, свідомо чи несвідомо, відповідям на запити американського департаменту юстиції чи ФБР, ти мусиш в суді дати пояснення обставин таких дій, причин таких дій, і наскільки ти пов'язаний з підозрюваним. І громадянство останнього значення не має", - додав він.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, 22 квітня минулого року, на день народження Володимира Кличка, у Відні відбулася зустріч Петра Порошенка, Віталія Кличка, Віталія Ковальчука, Юрія Стеця, Сергія Льовочкіна і Дмитра Фірташа. За офіційною версією, Порошенко, як і Ковальчук були запрошені на день народження Кличка-молодшого, і "цілком випадково" у віденському готелі натрапили на Фірташа. І нібито у Порошенка просто не залишилося вибору, як кілька хвилин поговорити з опальним олігархом.

За інформацією ЗМІ, отриманої від самих учасників зустрічі, переговори тривали 28 годин з перервою на три години. Деталей розмови навіть офф-рекордс не захотів розповідати ніхто. Крім того, що спочатку Фірташ і Льовочкін хотіли отримати свої 30% в списку на парламентські вибори, але потім зійшлися на поділі 50% Порошенка, 50% - УДАРУ.

Саме цю угоду з Віталієм Кличком президент продемонстрував журналістам в ході своєї прес-конференції, підтвердивши лише наявність цієї домовленості.

В свою чергу президент України Петро Порошенко заперечує будь-які домовленості з українським бізнесменом Дмитром Фірташем за підсумками зустрічі з ним у Відні напередодні президентських виборів у 2014 році.

Раніше, 30 квітня Фірташ на засіданні суду у Відні заявив, що зустрічався з Порошенком і лідером «Удару» Віталієм Кличко навесні 2014 року у Відні, і підкреслив, що ініціював цю зустріч для протистояння Юлії Тимошенко.