Наливайченко анонсував можливу появу в Україні "нового Лазаренка"

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що сьогодні є можливість не допустити появи в Україні "нового Лазаренка", маючи на увазі нардепа від БПП Ігоря Кононенка
Depo.Влада
15 жовтня 2015 11:34
ФОТО: depo.ua

Про це заявив під час засідання парламентського комітету з питань запобігання корупції, представляючи нові докази причетності Кононенка до виведення коштів на рахунки офорних компаній на Віргінських островах, передає depo.ua.

Наливайченко анонсував можливу появу в Україні "нового Лазаренка" - фото 1

"Схеми відмивання грошей у владі – перед вашими очима. Те, що оприлюднили незалежні українські журналісти є предметом звернення. Жодна акція не привернула уваги влади. Крім тієї схеми, яку журналісти викрили, за час поки ми з вами збиралися, викрита наступна схема тієї самої групи під керівництвом тих самих людей. Викрита британськими журналістами. І ці документи долучені. Офшор має з’язок з ошором "Ерніон", ось вона, перед вами, депутати і журналісти. Наскільки небезпечний картель політичної корупції, що виводить і розкрадає гроші. Він сильний бо перебуває у владі. ГПУ поки що не реагує. Звертаюся, щоб порушити кримінальне провадження", - заявив Наливайченко.

Наливайченко анонсував можливу появу в Україні "нового Лазаренка" - фото 2

"Я думаю, настав час діяти в Україні. В чому сенс проблеми? Британський журналіст наводить схему з "Інтрако" розкрадання менеджментом грошей. Це не один офшор "Інтрако", а з ним угода "Ерніон" із залученням людей у вищих ешелонах української влади. Відмивання грошей і викрадення з України - це предикативний злочин. Має бути в нас кримінальне провадження і розслідування. Без нього буде черговий Лазаренко", - додав він.

"Іноземні слідчі просять порушити в Україні кримінальне провадження. Треба повернути гроші у бюджет. Останнє: небезпечні є ті обсяги грошей, які викрадаються з України. Одна платіжка – 300 тис. 200 тис. доларів – один день - один переказ. Настав час розсекретити інформацію на цих серверах, подивитися, скільки десятків і сотнів мільйонів доларів викрадено з України. Заморозити рахунки і повернути гроші. Вимагати арешти рахунків. Український Держфінмоніторинг про справжніх бенефеціарів цього "Інтрако" і "Орніону" відкрити. І виходити на притягнення до відповідальності", - резюмував екс-глава СБУ.

Нагадаємо, в кінці серпня Наливайченко звинуватив так званого "смотрящего" БПП Кононенка у фінансових оборудках з виведенням коштів за кордон. Він також продемонстрував документи, які начебто підтверджують переведення коштів на рахунки офшорних компаній на Віргінських островах, які координує "Укрпромінвест".

У свою чергу Кононенко відхрестився від цих звинувачень, а також запевнив, що не має ніякої "чорної каси". Він також заявив про намір звернутись до відповідних органів, щоб вони перевірили документи, надані Наливайченком.