Наказ про наступ на Іловайськ було віддано командуванням АТО, - Геращенко

Бійці добровольчих батальйонів та регулярних підрозділів української армії наступали на Іловайськ за наказом, який було віддано безпосередньо командуванням Антитерористичної операції
Depo.Влада
30 серпня 2015 22:20
ФОТО: depo.ua

Про це заявив народний депутат, член фракції "Народний фронт" Антон Геращенко, повідомляє depo.ua посиланням на  "112 Україна".

"Проблема Іловайська була в тому, що військове командування - Генеральний штаб, центр Антитерористичної операції - недооцінило, що в Іловайську перебуває значно більша кількість супротивників зі значно більш високими бойовими якостями. Для того щоб штурмувати яке-небудь місто, потрібно мати, за правилами військової науки, щонайменше п'ятикратну перевагу в силі і техніці. П'ятикратної переваги не було. Співвідношення сил було, як ми тепер знаємо, один до одного", - сказав Геращенко.

Він підкреслив, що, згідно з розробленим Генштабом і затвердженим Антитерористичним центром планом, необхідно було ізолювати Іловайськ від підходу резервів противника, однак це завдання не було виконано через малу кількість сил. Також Геращенко зазначив, що наказ добровольчим батальйонам і бійцям Збройних сил України про наступ було віддано безпосередньо військовим командуванням, чому є документальне підтвердження.

"Був шанс після того, як наступали російські 24 серпня, віддати наказ про негайний вихід з Іловайська. Цей вихід не відбувся вчасно, і після того, як наші хлопці були оточені потрійним кільцем, стало питання про переговори, які закінчилися зрадою з російського боку і фактично розстрілом наших хлопців", - заявив Геращенко.

Нагадаємо, 18 серпня 2014 року українські війська захопили більшу частину Іловайська. Але після введення регулярних російських військ 23-24 серпня вони опинилися в оточенні.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua