Наказ про наступ на Іловайськ було віддано командуванням АТО, - Геращенко

Бійці добровольчих батальйонів та регулярних підрозділів української армії наступали на Іловайськ за наказом, який було віддано безпосередньо командуванням Антитерористичної операції

Про це заявив народний депутат, член фракції "Народний фронт" Антон Геращенко, повідомляє depo.ua посиланням на  "112 Україна".

"Проблема Іловайська була в тому, що військове командування - Генеральний штаб, центр Антитерористичної операції - недооцінило, що в Іловайську перебуває значно більша кількість супротивників зі значно більш високими бойовими якостями. Для того щоб штурмувати яке-небудь місто, потрібно мати, за правилами військової науки, щонайменше п'ятикратну перевагу в силі і техніці. П'ятикратної переваги не було. Співвідношення сил було, як ми тепер знаємо, один до одного", - сказав Геращенко.

Він підкреслив, що, згідно з розробленим Генштабом і затвердженим Антитерористичним центром планом, необхідно було ізолювати Іловайськ від підходу резервів противника, однак це завдання не було виконано через малу кількість сил. Також Геращенко зазначив, що наказ добровольчим батальйонам і бійцям Збройних сил України про наступ було віддано безпосередньо військовим командуванням, чому є документальне підтвердження.

"Був шанс після того, як наступали російські 24 серпня, віддати наказ про негайний вихід з Іловайська. Цей вихід не відбувся вчасно, і після того, як наші хлопці були оточені потрійним кільцем, стало питання про переговори, які закінчилися зрадою з російського боку і фактично розстрілом наших хлопців", - заявив Геращенко.

Нагадаємо, 18 серпня 2014 року українські війська захопили більшу частину Іловайська. Але після введення регулярних російських військ 23-24 серпня вони опинилися в оточенні.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua