"Наїзд" на ЦВК: Чому Зеленський розпочав гру "вони крадуть нашу перемогу"

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський дивує незнанням законів. Та здається робить він це свідомо

"Наїзд" на ЦВК: Чому Зеленський розпочав…

Володимир Зеленський дуже незадоволений, що ЦВК не оприлюднює офіційних результатів виборів та затягує процес його інавгурації, дату якого має призначити парламент. Всі мовляв бояться, що він задумається про розпуск Ради. Про це Зеленський заявив у власному відеоролику, в якому ще пообіцяв всіх перемогти, бо "система боїться". А згодом взяв і полетів до Туреччини.   

У ЦВК вже відреагували на випад Зеленського, підкресливши власну незалежність від влади, яку вони продемонстрували, зокрема в ході виборів. І нагадали, що вони мають 10 днів після виборів для оголошення результатів. Там досі чекають на протоколи з мокрими печатками від двох округів. Справді, ще 23-го квітня на сайті ЦВК з'явилася інформація, що ними опрацьовано 100% протоколів. За ними, шоумен Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів виборців, чинний президент Петро Порошенко – 24,45%. Остаточні результати виборів ЦВК має оприлюднити до 1-го травня. І після них Верховна Рада України має зайнятися призначенням дати інавгурації новообраного президента. Але й тут виникає цікавий момент, бо повноваження Петра Порошенка добігають кінця в червні.

Якщо повертатися про можливість розпуску Зеленським ВР у випадку доведеного факту відсутності там коаліції, то зробити це шоумен-президент зможе за однією версією - до 27 травня, а за словами голови Окружного адмінсуду Києва Вовка - до 14 червня. Зеленський же наполягає, що ЦВК, ВР і чинна "злочинна влада" затягують його інавгурацію до 28-го травня, щоб він не встиг розігнати нардепів і провести позачергові парламентські вибори замість жовтня, риміром, в липні. 

Заяви Зеленського лягли в акурат до запущеної кампанії різного роду супортерами переможця виборів "вони хочуть вкрасти нашу перемогу". Йдеться про законопроект "Про президента", який зараз активно лобіює "Самопоміч", котра ніби й розробила його, хоча він насправді є узгодженим продуктом кількох фракцій. Цей законопроект суттєво звужує повноваження президента. В проекті закону пропонують забрати у глави держави право призначати директора НАБУ і голову Держбюро розслідувань та "передати їх" прем'єру, а призначення голови СБУ, за яке відповідає президент – пропонують віддати Верховній Раді. 

В команді Зеленського вже називають цей проект "ударом під дих". А журналісти Олександр Дубінський, Анатолій Шарій взагалі розповсюджують страшилки, що Порошенко і його кліка хочуть "вкрасти перемогу", обнуливши посаду президента. І зробити це Рада мала, за однією версією, вже 25-го квітня, а за іншою - робитиме під кінець правління Петра Олексійовича, десь в травні. Попри це зрозуміло, що швидко ухвалити такий законопроект буде важко, він має обмежувати прописані в Конституції права президента. Тим більше, що зараз він обговорюється з командою Зеленського. 

Самому Зеленському дуже невигідно залишатися без сьогоднішніх повноважень ще й з "чужою" Радою до осені. Тому зараз шоумен розпочинає качати власний електорат. Показовими є кілька моментів. По-перше, після рішення Володимира Путіна роздавати в "Л-ДНР" російські паспорти, особисто Володимир Зеленський на це не відреагував. Замість цього з'явився пост "команди Зеленського", в якого такі дії росіян засуджувалися, лунали обіцянки посилення міжнародного та санкційного тиску і боротьбу за жителів Донбасу. Але після ухвалення у Верховній Раді мовного закону, Зеленський дуже швидко написав на власній сторінці "Фейсбук" (яку перейменував з Владимир Зеленський на Володимир Зеленський), що після його приходу до влади він проведе аналіз, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. "За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян", - сказав Зеленський. Попри це Зеленський каже, що українську мову він буде захищати. Але натякає, що в закон про мову теоретично можуть вноситися правки після аналізу. 

По-друге, "наїзд" на ЦВК і на систему - це початок гри в "у мене крадуть перемогу". Зеленський заздалегідь фактично розпочинає парламентську кампанію, хоч це і важко побачити. Він робить все, щоб показати власним виборцям, як "злочинна система йому протидіє". І що він боротиметься з нею. Сьогодні ЦВК затягує процес оголошення результатів виборів, а завтра Верховна Рада буде затягувати інавгурацію, ще й хоче обмежити його повноваження. Ще є Конституційний суд, який буцімто може бути позбавлений голови з подачі Порошенка - так пишуть проросійські ЗМІ, але це не відповідає дійсності, що вже в самому суді підтвердили і зазначили, що інавгурацію не зірвуть. Потім взагалі законопроекти Зеленського про народовладдя, а також про зняття депутатської недоторканності, а може й про імпічмент (хоча дивним виглядатиме подача цього законопроекту в невигідний для нього паралмент) та інші моменти "зависатимуть" в Раді, якщо її не розпустять. Знову ж таки - "злочинна Рада" заважатиме працювати народному президенту. На цих настроях він прагне зберегти рейтинги для "Слуги народу" у парламентській кампанії.

Зараз Зеленський фактично розпочав крутити ці речі і настрої в суспільстві. Поки обережно. Але показовим є той факт, що він не цурається демонструвати власну необізнаність в певних законодавчих моментах. Маючи 73% підтримки, можливо, цього і не треба. Принаймні - він так думає. Бо ж ненависть до нинішньої влади занадто показова. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme