"Нафтогаз" з допомогою поляків модернізує ГТС

НАК "Нафтогаз України" розробить план модернізації газотранспортної системи України самостійно, хоча цим мав би зайнятися новий оператора ГТС, що планується створити у результаті реорганізації компанії

Про це йдеться повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу "Нафтогазу".

"НАК "Нафтогаз України" поділяє занепокоєність в.о. голови парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського щодо відсутності чітких планів розвитку української ГТС. Це завдання мало б виконуватися новим оператором ГТС, однак через суттєві затримки у виконанні урядового плану відокремлення оператора з боку відповідальних міністерств, для цього досі не створені необхідні умови. Зважаючи на це, Нафтогаз забезпечить розробку плану модернізації ГТС самостійно", - зазначили в "Нафтогазі".

Зокрема, планом анбандлінгу було передбачено, що до початку жовтня 2016 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості України мало забезпечити впровадження структури корпоративного управління нового оператора відповідно до плану дій щодо його корпоративного управління. Це передбачало, зокрема, призначення наглядової ради із більшістю незалежних директорів та компетентного менеджменту. Одним із найперших завдань цього менеджменту мала б бути розробка довгострокового плану розвитку української ГТС, зокрема її модернізації.

"На жаль, уряд не лише не завершив виконання плану корпоративного управління нового оператора, але і не розпочав його реалізацію", - наголосили в державній газовій компанії.

"Нафтогаз, як акціонер Укртрансгазу, забезпечує фінансування всіх обґрунтованих робіт для надійної роботи системи. Ми чекали на появу менеджменту нового оператора, але цього не відбувається, і подальше зволікання із ухваленням плану модернізації ГТС є неприпустимим", – зауважив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Менеджмент нового оператора ГТС мав також почати виконувати стандартні функції європейського оператора, що нині не виконуються ані "Укртрансгазом", ані "Нафтогазом". Здійснення цих функцій можливе до отримання рішення в Стокгольмі у арбітражному провадженні щодо контракту на транзит.

У цьому зв'язку "Нафтогаз" залучив як менеджера проекту з анбандлінгу польський підрозділ PwC, який має практичний досвід проведення анбандлінгу за правилами ЄС у Польщі, Греції та Німеччині. В рамках цього проекту Нафтогаз буде працювати над тим, щоб на практиці розпочати процес анбандлінгу.

Довідка. Анбандлінг – це один з ключових принципів регулювання електроенергетики та нафтогазової галузі. Суть його в тому, що власник інфраструктури може займатися діяльністю, пов'язаною з управлінням такими мережами транспортування, зберігання ресурсів, але не може одночасно бути суб'єктом суміжного ринку – продавати або виробляти ресурси.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme