UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Нафтогаз" візьме участь у конкурсі на управління "трубою Медведчука"

НАК "Нафтогаз" планує взяти участь в конкурсі на управління заарештованою частиною нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок

Журналіст стрічки новин

Про це заявив голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв в інтерв'ю виданню "Настоящее время", повідомляє Depo.ua.

Він розповів, що зараз нафтопродуктопровід перебуває в управлінні Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА), яке розпоряджається арештованим майном. АРМА має провести конкурс і передати цей актив його переможцю.

"Важливим завданням для будь-якого переможця конкурсу буде забезпечення прозорості роботи цього об'єкта. Тобто потрібно не допускати незаконного ввезення нафтопродуктів, не допускати контрабанди, ну і забезпечувати його надійну і стабільну роботу", – підкреслив Коболєв.

Він зазначив, що "Нафтогаз" має для цього необхідний досвід і навички, а також дочірню компанію "Укртранснафта", яка займається транспортуванням нафти протягом усієї незалежності української держави.

"Тому ми вважаємо себе найбільш сильним претендентом на виграш цього конкурсу", – додав він.

Водночас, на думку голови "Нафтогазу" нафтопродуктопровід не є дуже прибутковим об'єктом, тому в НАК не розглядають цей об'єкт як проект, який принесе великі прибутки або доходи. За оцінкою керівника держкомпанії, в рамках "Нафтогазу" цей об'єкт "не ввійде і в двадцятку пріоритетних".

Також Коболєв заявив, що вважає рішення РНБО про повернення частини нафтопродуктопроводу Самара – Західний напрямок у держвласність абсолютно легітимним.

"Цей актив Україна успадкувала після розпаду Радянського Союзу, і він повинен був стати власністю української держави. Тому там ще питання про те, наскільки в принципі цей актив міг вважатися приватним", – заявив він.

Нагадаємо, 19 лютого Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила повернути у власність держави нафтопровід Самара - Західний напрямок.

Також Данілов анонсував аудит всіх дозволів на користування надрами з 1994 року.

2 квітня президент Володимир Зеленський пообіцяв карні справи за знищення 400 км відчуженого у держави нафтопроводу.

Протягом 2017-2019 років було знищено майже 400 км

Довідка:  Магістральний трубопровід "Самара-Західний напрямок" був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва. Водночас, дочірня компанія російської АК "Транснафтопродукт" не передала його у власність України. У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок", що проходить територією України, за Україною, а Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках рішення підтвердили.

Згодом, у 2015 році, Господарський суд Рівненської області рішення скасував нібито за нововиявленими обставинами. У 2017 році, той же Господарський суд Рівненської області рішення, в основі якого був завідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи експертів ДП "УкрДІАП",  визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" за ТОВ "Прикарпатзахідтранс".

Детективи НАБУ з 2017 року здійснюють розслідування фактів обставин передачі права власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок", що проходить територією України, суб’єктам господарювання Росії та причетності українських посадовців до вказаних суб’єктів господарювання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme