"Нафтогаз" проти "Укртрансгазу". Чому між двома компаніями знову війна

"Всі пішли на фронт". Таку вивіску скоро можна буде побачити при вході до офісу "Укртрансгазу". Там погрожують масовим страйком

Політичний оглядач
"Нафтогаз" проти "Укртрансгазу". Чому мі…

Конфлікти між "Нафтогазом" й "Укртрансгазом" трапляються не вперше. У вересні минулого року рада голів профкомів "Укртрансгаз" звернулася до уряду з проханням перепідпорядкувати компанію Міністерству економічного розвитку і торгівлі. Конфлікт виник через те, що МЕРТ вивів з-під контролю "Нафтогаз України" здійснення закупівель "Укртрансгазу", не повідомивши керівництво НАК. У Коболєва заявили, що такі дії ставлять під загрозу виконання плану реформи корпоративного управління "Нафтогазу". Натомість в "Укртрансгазі" заявили, що "Нафтогаз" зловживає повноваженнями акціонера та безпосередньо керує газотранспортною системою ззовні, що суперечить законодавству.

Згодом МЕРТ скасував своє рішення про повторне підпорядкування "Укртрансгазу", а керівництво "Нафтогазу" було передане від Мінекономіки до Кабінету міністрів як колегіального органу. Було також вирішено створити робочу групу для розробки конкретних кроків з розділення "Нафтогазу". А Андрій Коболєв особисто зустрівся з представниками профспілок і ситуація начебто заспокоїлася. Щоб вибухнути знову.

Сьогодні профспілкові діячі "Укртрансгазу" привселюдно звинуватили керівництво НАК "Нафтогаз України" у тиску на трудовий колектив та у безпідставному звільненні віце-президента й головного інженера компанії Ігоря Бурака. За словами голови Профспілки працівників апарату "Укртрансгазу" Віктора Гончарова, підстав для звільнення головного інженера немає, а Коболєв й комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко втручаються в роботу компанії. Після звільнення, Бурак написав звернення до трудового колективу, але на наступний день викликали всіх працівників в службу безпеки компанії, щоб не було розголосу. Гончаров також наголосив, що Коболєв начебто залякував його своїми "АТОшниками з Майдану".

Конфлікт стався під час закритої наради РНБО 7 липня. На ній головний інженер "Укртрансгазу" доповів про низькі показники виконання виробничих програм, провину за що поклав на "Нафтогаз", за погодженням з яким к кінці І кварталу було змінено керівників, відповідальних за забезпечення виробництва і проведення закупівель, організацію і виконання ремонтних робіт. Після цього виникли проблеми з оплатою роботи та постачання матеріалів підрядниками. "На сьогодні наздогнати темпи проведення робіт можна лише в обсязі 50%. Наскільки це вплине на газопостачання - спрогнозувати важко", - вважає Бурак.

Сьогодні опальний віце-президент газотранспортної компанії ще раз пояснив свою позицію: НАК "Нафтогаз" льє воду на млин "Газпрому", не інвестуючи у вітчизняну газотранспортну систему. "Ми не демонструємо світові, що конкретно робимо, аби довести безглуздість будівництва обхідних маршрутів. Якщо так озирнутися, то за останні два-три роки у нас, за великим рахунком, нема чим похвастатись... НАК "Нафтогаз" отримує від "Газпрому" 100-відсоткову оплату за цю транзитну роботу", - заявив Бурак. А профспілки компанії пригрозили масштабним страйком через втручання "Нафтогазу".

"Людей просто нахабно звільняють, відкривають кримінальні справи. У Коболєва теж є підозрілі справи, але на нього ж не відкриті кримінальні справи. Чому його ніхто не прибирає?", - обурювався під час прес-конференції згаданий вище Гончаров. "Я хочу вас попередити, шановне керівництво НАК "Нафтогазу", ми сьогодні до вас виходимо з позовом. Але якщо так й буде продовжуватися, то ми вийдемо зі страйком. Люди готові йти сюди, виходити під Кабмін, до президента. До Коболєва ніхто не хоче йти, тому що його не вважають спеціалістом", - наголосив профспілковий ватажок.

За інформованими джерелами, між "Нафтогазом" й "Укртрансгазом" визріває ще один конфлікт – поговорюють про чисельні звільнення у державному нафтогазовому секторі, й "Укртрансгаз" начебто потрапляє в цьому процесі під найбільший каток. Причина – скорочення потужностей ГТС України. Якщо інформація підтвердиться, протистояння між Коболєвим й "Нафтогазом" ризикує посилитися. А в разі, коли в столиці восени почнуться велелюдні страйки проти політики нафтогазового монополіста, непереливки може бути не лише Коболєву…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme