"Нафтогаз" для американців або чому ціна на газ не зменшиться?

Новий скандал щодо  розмови Трампа та Зеленського змушує всіх нас згадати про "Нафтогаз". Справа в тому, що, як виявилося, поговорити із Зеленським Трампу запропонував міністр енергетики США Перрі. І розмова мала точитися навколо членів наглядової ради "Нафтогаза"
 

Вадим Денисенко
політолог
"Нафтогаз" для американців або чому ціна…

І тут ми підходимо до найцікавішого, про що переважно не пишуть в наших ЗМІ. Справа в тому, що наглядова рада "Нафтогаза", через яку легітимізуються всі рішення, включно з виплатою мільйонних компенсацій Коболєву, є повністю підконтрольна самому Коболєву і, що не менш важливо, там є, як мінімум, один прямий представник Джорджа Сороса. І слід зазначити, що він, можливо, найвпливовіша людина в наглядовій раді.

Які інтереси Сороса в нашій газовій системі? Традиційні - взяти недорого, перепродати дорожче. І в нинішній ситуації повної монополії НАК, при супервисоких тарифах і повній незалежності від влади Андрія Коболєва, ця тема стає більш ніж цікавою.

Варто зазначити, що Коболєв завжди орієнтувався на демократів і з Перрі у нього стосунки не склалися (попередній посол Марія Йованович всі розмови починала й закінчувала Коболєвим). Тому, логіка в тому, що Перрі просив поговорити із Зеленським, безумовно є, особливо, якщо зважити на те, що одним з ключових "свідків" в питанні Байдена є саме Сорос.

Чи стане роль Сороса в наших газових історіях окремою лінією війни Трамп - Байден? Існує дуже висока вірогідність і це стане ще однією лінією для турбулентності.

Але поки в верхах ідуть великі баталії, на нижчому рівні все залишається без змін - точніше, ніхто не збирається опускати ціни на газ і з МВФ на цю тему ніхто не говорить взагалі. Тактика: в усьому винні попередники застосовується і зараз, коли високі ціни аргументуються тим, що раніше були проведені невдалі переговори.

Чи можна було б виставити умову про зниження ціни на газ в обмін відкриття ринку землі? Звичайно так. Але головний переговорник від України - прем‘єр Гончарук є якраз класичним представником, так званої, групи "соросят" і в його парадигмі лібертаріанства це питання взагалі неактуальне. Тому, в цілому переговори з МВФ ми вже провалили, бо не маємо чіткої позиції, що ми хочемо, крім того, що просимо трошки грошей.

І найгірше, що невелике і об‘єктивне зниження ціни на газ, яке ми зараз бачимо - можна було б закріпити при правильних переговорах з МВФ, але це не потрібно прем‘єру і абсолютно не вигідно Коболєву та, судячи з усього, соросятам.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme