Надя і Вовк. Скільки ще Наливайченку вибачатися за балачки підлеглих

Начальнику Головного слідчого управління СБУ Василю Вовку, здається, краще було б сконцентруватися на своїх безпосередніх обов'язках і поменше брати на себе функцію прес-офіцера спецслужби
Depo.Влада
25 квітня 2015 19:18
ФОТО: depo.ua
Надя і Вовк. Скільки ще Наливайченку вибачатися за балачки підлеглих
Надя і Вовк. Скільки ще Наливайченку вибачатися за балачки підлеглих

В Україні вже не лишилося жодної гучної справи, яку б не прокоментував ЗМІ пан Вовк. На жаль, його коментарі або провокують скандали, або просто псують реноме і без того не безгрішної служби.

Так, в четвер пан Вовк чомусь вирішив поділитися з журналістами своїми міркуваннями щодо роботи захисників Надії Савченко, заявивши, що "російські адвокати зацікавлені в тому, щоб Надя просиділа там якомога довше. На жаль, піар для адвокатів, важливіший за її долю".

Цей коментар залишив досить дивне враження. По-перше, чому раптом головний слідчий СБУ дає оцінку діяльності адвокатів. Це, як мінімум не його справа. Якщо уже і взявся звинувачувати, то треба було, як мінімум підказати, а як саме мали діяти адвокати, аби найнезалежніший і найсправедливіший в світі російський суд узяв та й звільнив українську льотчицю. Є велика підозра, що жодної слушної версії у Вовка з цього питання нема.

А так, за словами СБУ-шника, виходить, ніби Савченко і досі в неволі, лише тому, що її адвокатам вигідно на цьому піаритися. Питання, а що зробила для її звільнення СБУ, відпадає якось само собою.

Вовча цитата про адвокатів одразу ж облетіла всі ЗМІ і, природньо, не дуже сподобалася захисникам Надії, один з яких (Марк Фейгін) запропонував Савченко поміняти адвокатів, якщо їхня робота її не влаштовує. Надія відповіла на це доволі жорстким листом з-за грат, в якому запевнила, що міняти адвокатів не збирається, до того ж порадивши Вовку "не пхати носа" не у свої справи.

Зі свого боку радник голови СБУ Маркіян Лубківський вибачився перед адвокатами від імені всієї СБУ та безпосередньо від імені Валентина Наливайченка, пояснивши, що Вовк висловив свою особисту точку зору, яку керівництво СБУ не поділяє. В підсумку і Надія і її адвокати вибачення прийняли, заявивши, що інцидент вичерпано і залишивши недолугі припущення Вовка на його совісті.

На жаль, це був не перший і, здається, не останній ляп начальника головного слідчого управління. Після вбивства Олега Калашникова він примудрився видати журналістам як факт неперевірену журналістську інформацію про загибель брата регіонала в ДТП з великою сумою грошей. Буквально за кілька днів з'ясувалося, що ніякого брата Калашникова взагалі ніколи не існувало.

Ще через кілька днів пан Вовк назвав суми, які начебто вимагають терористи за полонених, змусивши українців міркувати, чому ж держава не знайде такої жалюгідної суми для порятунку власних громадян.

Отже, своїми публічними виступами Василь Вовк лише ганьбить рідну спецслужбу. Ми, звісно, жодним чином не припускаємо, що він робить він це через лихі наміри чи свідоме шкідництво. Вовк просто і щиро говорить, те що думає, забувши, що "болтать - врагу помогать" і, що "іноді краще жувати, ніж говорити". Здається, вище керівництво СБУ мало б зробити певні висновки через надто балакучого слідчого і довірити публічні заяви комусь більш виваженому, а пан Вовк нехай займається своїми безпосередніми обов'язками, не з'являючись перед камерами і мікрофонами. Може тоді доведеться рідше вибачатися за "особисті точки зору Вовка".