Ставка на Тимошенко: Чому Савченко хоче, щоб її судив інший президент

Депутатка, яку звинувачують у спробі замаху на державний лад, затягує ознайомлення зі своєю справою. Вочевидь, робиться це з надією на президентські вибори 2019 року

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Ставка на Тимошенко: Чому Савченко хоче,…

Ще 1 серпня в СБУ заявили про завершення розслідування "справи Рубана-Савченко". Головний військовий прокурор Анатолій Матіос припускав, що справу передадуть до суду в жовтні. Проте місяць завершується, а цього не сталося – нардеп надто затягнула ознайомлення з результатами слідства. А суд уже двічі відмовив прокуратурі в обмеженні 25 днями строку ознайомлення звинувачуваних з матеріалами досудового розслідування.

Нагадаємо, Надію Савченко і Володимира Рубана звинувачують у підготовці захоплення державної влади, сприянні тероризму і незаконному поводженні зі зброєю. Начебто вони мали намір обстріляти урядовий квартал і знищити керівництво держави. Для цього, за даними СБУ, переправляли до країни зброю. Рубана затримали на Донбасі 8 березня 2018 року на контрольному пункті на лінії розмежування з арсеналом зброї, яку він віз з окупованої території. Пізніше затримали і Савченко. 22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. Сама депутатка повідомляла, що планувала "політичну провокацію", а на суді 23 березня заявила про глибоку зневагу до президента, уряду і нардепів.

Проти обмеження часу ознайомлення з матеріалами справи заперечували адвокати Савченко. Вони пояснювали: їм потрібно не менше 80 діб, адже у справі понад 26 томів і 170 відео- і аудіоматеріалів. Сама підслідна казала, що стан її здоров'я погіршився, у жовтні її повинні прооперувати, реабілітаційний період складе від 1,5 до 9 місяців. Вона попросила у суду додатковий час на ознайомлення зі справою через стан здоров'я. А от Володимир Рубан, за інформацією джерел, ознайомлюватися зі справою завершив. Але мусить чекати, коли всі томи прочитає Савченко, без якої справу не розглядатимуть.

Можна припустити, що затримка з боку Савченко викликана намаганням тягнути час до президентських виборів, які мають відбутися 31 березня 2019 року. Не виключено, що Надія хоче, щоб гучний процес почався вже за нового президента. Або не почався взагалі. І її випустили із СІЗО як борчиню з режимом. Не виключено, що тут нардеп покладає певні надії на президентство свого колишнього партійного боса Юлію Тимошенко. Хоча взаємини "Батьківщини" із Савченко складалися і непросто.

У грудні 2016 року її виключили з фракції після переговорів, які Надія самовільно вела з ватажками т.зв. "ДНР" і "ЛНР". Зі свого боку, вже перед арештом у березні 2018-го в ефірі одного з телеканалів Надія заявила, що "з тим же Захарченком (убитий лідер "ДНР" - Ред.) колись спілкувалася і Юлія Володимирівна. На межі зламу Майдану і війни. Але вона постаралась цього уникнути і засудила мене за те, що я спілкувалася… На які саме теми спілкувалася Юлія Володимирівна? Звичайно, тільки про Україну. Вона хотіла, щоб її підтримав Донбас". Ще рік тому Савченко розповідала, що спілкується з Тимошенко у Раді, але не вірить їй. Що ж, захочеш на волю – повіриш будь-кому.

З іншого боку, скандальна депутатка й сама теоретично може взяти участь у виборчій кампанії-2019. Як кандидат у президенти. А що їй заважає? Якщо судимості на момент початку активної фази виборів (офіційно кампанія стартує перед Новим роком) вона не матиме. Рівню її впізнаваності серед виборців, байдуже зі знаком "плюс" чи "мінус", - багато хто з претендентів на булаву позаздрить. Та й статус Героя України у неї ніхто не відібрав.

Неспроста 29 жовтня Надія Савченко через свою сторінку у "Фейсбук" у відкритому листі попросила у Рената Кузьміна, колишнього першого заступника Генпрокурора часів Януковича, допомоги в підготовці позову до Європейського суду з прав людини. Під час кампанії стане в пригоді тема фальсифікації результатів слідства, "свавілля і беззаконня" нинішньої влади. Відповідні заяви і виступи обов'язково знайдуть вдячну аудиторію. У тому числі й серед окремих кандидатів у президенти. Не така вже Надя й "чемодан без ручки". За відсутності в арсеналі кандидатів позитивних меседжів для виборців, вони акумулюватимуть негативні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme