Нацполіція провела обшуки в оцінювача "рюкзаків Авакова"

Національна поліція України (НПУ) провела обшуки в експерта, яка оцінювала так звані "рюкзаки Авакова"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду, який арештував документи, вилучені під час обшуку.

Зазначається, що обшук відбувся 8 листопада у київському офісі ТОВ "Бюро судових експертиз "Надія".

Серед майна, яке вилучила поліція, були зокрема "зшиті документи з обкладинкою з написом "матеріали кримінального провадження №42015000000001349 від 07.07.2015" на 165 арк".

Саме в межаї цього провадження Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розслідувало так звані "рюкзаки Авакова" – закупівлю рюкзаків для потреб армії, в якій фігурував син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Нагадаємо, Червонозаводський райсуд Харкова затвердив угоду про визнання провини між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Володимиром Литвином, обвинуваченим у так званій "справі рюкзаків" про розкрадання коштів.

Довідка: У лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 тис. грн та ФОП "Плигачов" на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року журналіст Роман Бочкала оприлюднив розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні міністру МВС Арсену Авакову. Проте сам Аваков заявив, що не причетний до закупівлі рюкзаків.

У липні 2015 року ГПУ порушила кримінальне провадження за цим фактом, а у квітні 2016 року передала справу Національному антикорупційному бюро.

29 серпня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав законними дії посадових осіб МВС при закупівлі в лютому 2015 року так званих "рюкзаків Авакова" і відмовив позивачеві у скасуванні результатів відповідних конкурсних торгів.

Водночас 31 жовтня у Харкові детективи НАБУ затримали сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова у так званій "рюкзачній справі" за підозрою у причетності до махінацій із закупкою рюказків для Нацгвардії.

Того ж дня НАБУ повідомило про підозру синові Авакова та екс-заступнику міністра МВС Сергію Чеботарю.

1 листопада Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова-молодшого під особисте зобов'язання з необхідністю носіння електронного браслета і прибути в правоохоронні органи при першій необхідності. Він обрав запобіжний захід й екс-заступнику глави МВС Сергію Чеботарю також у вигляді особистого зобов'язання. На тих же умовах суд відпустив і третього фігуранта "справи рюкзаків" - керівника IТ-компанії Turboseo Володимира Литвина.

8 листопада Солом'янський районний суд Києва арештував нерухомість Олександра Авакова і Сергія Чеботаря.

У січні 2018 року Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Солом'янського райсуду щодо арешту майна Чеботаря, та скерував матеріали справи на повторний розгляд.

25 квітня Солом'янський райсуд Києва повторно скасував арешт нерухомості Авакова-молодшого.

У квітні НАБУ та САП завершили досудове розслідування щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, підозрюваних у розкраданні коштів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна