Набула чинності постанова Кабміну про товарну блокаду Криму

В Україні 17 січня набула чинності постанова Кабінету міністрів №1035 про обмеження поставок окремих товарів і послуг через адміністративний кордон з окупованим Кримом
Depo.Влада
17 січня 2016 16:37
ФОТО: depo.ua

Як нагадує "Крим.Реалії", у постанові зазначено, що через адміністративний кордон із Кримом можна буде провозити тільки особисті речі, передає depo.ua. У документі детально прописано, що саме дозволено для провезення і в яких кількостях.

Із продуктів харчування через блокпости українських митників можна буде перевозити тільки "соціально значущі". До переліку входить 21 найменування продуктів: борошно, три види хліба, три види м'яса, макарони, гречка, рис та інші. Продукти з наведеного списку, згідно з постановою, можна провозити через адмінкордон за умови, що їх вага не перевищує 50 кілограмів на людину, а їх вартість не перевищує 10 тисяч гривень.

Постановою запроваджено обмеження не тільки на провезення продуктів харчування, а й інших особистих речей. Відповідно до документа, з собою можна везти предмети, зазначені в 370 статті Митного кодексу України. У ній перераховані 23 найменування особистих речей (одяг, техніка, предмети особистої гігієни та інше).

В ухваленому Кабміном документі окремо наголошується, що обмеження на постачання товарів до Криму не поширюється на продаж електроенергії, що здійснюється відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони України.

Дія документа також не поширюється на вивіз і ввіз до Криму товарів, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави. Такі вантажі можуть ввозитись на півострів, якщо відповідне підтвердження видало Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Ухвалення постанови про припинення товарних поставок до Криму вимагали учасники безстрокової акції "громадянська блокада Криму", що почалася 20 вересня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада