ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

НАБУ знайшло корупцію в купівлі квартири нардепом Лещенком

У купівлі квартири народним депутатом Сергієм Лещенком є ознаки адміністративного правопорушення, а саме - корупції
Depo.Влада
19 вересня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу в понеділок заявив керівник НАБУ Артем Ситник.

"Безвідсоткова позика, яку Лещенко отримав від (керівника Української правди Олени) Притули, має ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією", - заявив глава НАБУ Артем Ситник, йдеться в повідомленні відомства в Twitter.

За його словами, це порушення полягає у взятті безвідсоткової позики у керівника УП Олени Притули.

"Ця сума надається взагалі без відсотків, тому в цьому є порушення. Не в самій сумі", - зазначив Ситник.

Ситник також процитував норму закону, згідно з якою "подарунок - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надаються безкоштовно або за ціною, нижчою за мінімальну ринкову".

"З огляду на те, що на кредитному ринку України відсутня реальна можливість для отримання безвідсоткових кредитів, а найнижчим орієнтиром для кредитних ставок є облікова ставка НБУ в 15%, існують ознаки можливості отримання народним депутатом Лещенко вигоди у вигляді безвідсоткової позики, що не є загальнодоступною послугою", - пояснив він.

"Орієнтовна сума вигоди становить 188 тисяч в 2016 році, якщо рахувати за ставкою НБУ, і 565 тисяч гривень в кожному наступному році за умови збереження облікової ставки в 15%, хоча не виключається, що вона може бути збільшена", - додав Ситник.

Як повідомляє Українська правда, ще одним порушенням Лещенко Ситник назвав той факт, що депутат не вніс у декларацію свою матір, яка прописана за однією адресою з ним.

"Крім того встановлено, що Лещенко подавав декларації, як народний депутат в 2014-15 році і вказував у декларації про майно своїм місцем проживання місто Київ, вулицю Турівську. Причому будь-які члени сім'ї, які живуть за цією адресою в декларацію не включені, в той же час є депозитні рахунки, якими оперувала його мати, яка теж прописана за цією адресою. При такій ситуації, цього члена сім'ї потрібно було вносити в декларацію і декларувати ці депозити, які записані на її ім'я ", - сказав Ситник.

"Це порушення вимог фінансового контролю", - додав він.

Одночасно він підкреслив, що адмінпорушення є компетенція не НАБУ, а НАЗК. Також він додав, що Лещенко загрожує лише штраф.

Як повідомляли ЗМІ, про покупку квартири нардепом в центрі Києва за 7,5 млн грн першим повідомив блогер Андрій Дзіндзя. Лещенко підтвердив інформацію, повідомивши, що гроші взяв у Притули і цивільної дружини. У той же час столичні ріелтори сумніваються в правдивості озвученої вартість квартири Лещенко: квартири (площею близько 200 кв.м) в цьому будинку продаються в середньому по 5 тисяч доларів за квадратний метр.

Купівля викликала резонанс в суспільстві, так як колишнього журналіста, який прославився викриттям корупціонерів, самого звинуватили в корупції.

 

 

 

 

 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада