НАБУ знає, де знаходяться екс-керівники VAB банку, але оголосили їх у розшук, – адвокат

Оголошення в розшук Олега Бахматюка і його сестри безпідставне – вони знаходяться за кордоном за відомими правоохоронцям адресами на переговорах з міжнародними кредиторами для захисту активів українських компаній, заявляє адвокат Тетяна Козаченко

НАБУ знає, де знаходяться екс-керівники…

Оголошення в розшук екс-власника VAB Банку Олега Бахматюка, його сестри Наталії Василюк і екс-глави правління Дениса Мальцева безпідставне: правоохоронці повідомлені про точні адреси їхнього місцезнаходження і готовність брати участь в реалізації процесуальних прав і процесуальних діях згідно з українським законодавством, повідомила "Інтерфакс-Україна" адвокат Тетяна Козаченко.

"Необхідність знаходження їх в Європі є цілком обґрунтованою. Це питання обрання способу захисту, який дає можливість уникати політичного тиску, маніпуляцій і забезпечити безпеку бізнесу, так як є всі підстави вважати, що під виглядом досудового провадження існують ризики захоплення активів компаній "Укрлендфармінг" і "Авангард" з боку представників влади", – сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Козаченко зазначила, що адвокати ще 25 листопада зробили запит в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) про ознайомлення з матеріалами про підстави оголошення в розшук. "Нам сказали, що відповідь відправлена поштою. Така формалізована відповідь не вирішує головного завдання – права своєчасно бути ознайомленим у чому саме людина звинувачується, чому вона в розшуку, через 4 дні нам не відомі підстави такого розшуку, ми не ознайомлені з документами, до матеріалів не допущені", – констатував адвокат.

Вона також повідомила, що правоохоронці були офіційно повідомлені про місце проживання підозрюваних ними осіб із зазначенням точних адрес на підтвердження того, що вони не ховаються, а, значить, немає підстав для оголошення їх у розшук. Козаченко нагадала, що досі правоохоронці воліли відправляти документи за адресами, за якими, як їм було відомо, підозрювані не знаходяться, або відправляли документи поштою житлово-експлуатаційним підприємствам.

"Ніхто не ховається!" - підкреслила адвокат.

За її словами, вжиті захистом дії спрямовані на виключення будь-яких маніпуляцій і здійснення слідчих дій без повідомлення осіб відповідно до законодавства. Козаченко також заявила, що перебування її клієнтів за кордоном не перешкоджає слідству, і українське законодавство дозволяє здійснювати розслідування, коли учасники справи знаходяться в країнах Європи.

 За її словами, такі дії захисту спрямовані на виключення маніпуляцій і тиску з боку влади та сприяння забезпечення об'єктивного і неупередженого розслідування. Адвокат також нагадала, що міжнародні кредитори "Укрлендфармінгу" і "Авангарду" вже звернулися до українського уряду щодо ризиків їхніх інвестицій в Україні, розуміючи, що під приводом проведення розслідування у зв'язку зі справою VAB Банку можуть вчинятися дії із захоплення активів підприємств, тому поставлена задача забезпечити їхню безпеку і роботу, де працюють понад 25 тис. людей.

Нагадаємо, що офіційні висновки експертиз оцінки заставного майна, висновки Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ щодо використання рефінансування на виплати коштів вкладникам поки спростовують звинувачення, публічно висунуті НАБУ. Сам Олег Бахматюк неодноразово заявляв про готовність погашення кредитів банків з використанням механізму реструктуризації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"