ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

НАБУ заперечило Луценку: Від справ не відмовлялись, але людей мало

В Національному антикорупційному бюро заявили, що не відмовлялись від справ Генпрокуратури, але поскаржились, що через брак "людського ресурсу" хід їх розслідування буде гальмуватись

Depo.Влада
23 листопада 2017 19:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служба НАБУ.

"З огляду на те, що у зв'язку з закінченням повноважень слідчих органів здійснювати розслідування, законом передбачена передача до НАБУ підслідних йому проваджень, зареєстрованих до грудня 2015 року, Національне бюро не бачить підстав не приймати матеріали таких проваджень від Генеральної прокуратури", - повідомили в антикорупційному бюро.

При цьому в НАБУ зазначили, що передача справ від ГПУ створить ризики для поточних розслідувань детективів стосовно топ-корупціонерів, оскільки в бюро обмежений "людський ресурс".

За даними бюро, він "неспівставний із ресурсами органів прокуратури, котрі здійснювали досудове розслідування за оперативного супроводу органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів фіскальної служби тощо".

"Звичайно, шкода, що Генеральна прокуратура, маючи такі потужні ресурси, не змогла забезпечити повне та швидке розслідування цих проваджень впродовж останніх двох років", - додали в НАБУ.

У відомстві зазначили, що наразі важко спрогнозувати, скільки часу потребуватиме опрацювання матеріалів усіх справ, підслідних НАБУ та зареєстрованих до грудня 2015 року.

"Цілком очевидно, що передання такої кількості справ за короткий проміжок часу (за попередніми підрахунками йдеться про декілька тисяч) в провадження близько 200 детективів НАБУ гальмуватиме хід розслідувань. Крім того, за таких обставин, у першу чергу, можуть постраждати інтереси потерпілих та інтереси держави", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, що Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Національного антикорупційного бюро відмовляється брати справи ГПУ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада