НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ)

Національне антикорупційне бюро закрило справу проти глави Національного банку Валерії Гонтаревої про можливе виведення коштів її родичами з ліквідованого "Дельта Банку"
Depo.Влада
14 квітня 2016 05:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба НАБУ, передає depo.ua.

Постановою від 12 квітня кримінальне провадження від 16 грудня 2015 року за фактом зловживання керівництвом Національного банку службовим становищем закрито в зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального злочину.

Раніше Антикорупційне бюро допитало Гонтареву у справі про можливе виведення коштів її родичами з "Дельта Банку".

Нагадаємо, раніше НАБУ розслідувало справу відносно глави НБУ Валерії Гонтаревої через депозити її сина і невістки в "Дельта Банку".

Так, НАБУ відкрило кримінальне провадження 16 грудня 2015 року за зверненням до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури голови правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна.

Він припустив, що керівництво Національного банку з метою одержання вигоди для членів родини Голови НБУ заздалегідь інформувало їх про поганий фінансовий стан ПАТ "Дельта Банку".

За словами Шабуніна, це надало можливість родині Гонтаревій зняти грошові кошти з депозитних рахунків ПАТ "Дельта Банк" на суму близько 12,5 млн грн. Доказом факту зняття цієї суми була виписка за рахунком невістки Голови НБУ, яку надав журналіст Олександр Дубинський.
В ній зазначалася сума сплачених комісійних у розмірі 124 900 гривень, що за версією Шабуніна, могло вказувати на можливе зняття коштів на суму 12,5 млн грн.

Як пояснили в НАБУ, слідство встановило, що Гонтарева зняла з карткового рахунку 149 900 грн, у той час як, відповідно до Протоколу тарифного комітету "Дельта Банк" від 01.12.2014р., було встановлено 2% комісію на видачу готівки на суму більшу від щомісячного обсягу видачі готівки по картковому рахунку (25 000 грн). Таким чином, 124 900 грн – це була сума перевищення ліміту, на яку було нараховано комісію у розмірі 2%, а саме 2498 грн (149900-25000=124900; 124900*2%=2498).

Детективи також роз’яснили, що син голови НБУ Антон Гонтарєв шляхом перерахування коштів на рахунки інших осіб та зняття коштів частинами з рахунків ПАТ "Дельта Банк", отримав кошти зі свого депозиту, але його операції не носили виключний характер, оскільки таким чином свої кошти з рахунків у банку вивели ще близько 13 тисяч клієнтів.

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 1

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 2

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 3

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 4

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 5

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 6

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 7

НАБУ закрило кримінальну справу проти Гонтаревої (ДОКУМЕНТ) - фото 8

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада