НАБУ взялось за коштовну квартиру в.о. голови Держгеонадр

Національне антикорупційне бюро почало кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення тимчасового виконувача обов'язків голови Державної служби геології та надр України Миколи Бояркіна
Depo.Влада
17 листопада 2016 17:24
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду міста Києва про надання тимчасового доступу до банківських документів підслідного, передає Depo.ua.  з посиланням на "Радіо Свобода".

Детективи НАБУ зацікавилися придбанням дорогої квартири та автомобіля матір’ю чиновника, вартість яких виявилася більшою, ніж сукупний дохід самого Бояркіна, його дружини та матері за 17 років.

За даними детективів НАБУ, саме в.о. голови Держгеонадр Микола Бояркін "діючи умисно, маючи мету придбання майна та приховування його від обов'язкового декларування", передав своїй матері для реєстрації права власності власні матеріальні активи – квартиру та автомобіль.

Так, наприкінці січня цього року мати Бояркіна Ніла зареєструвала право власності на трикімнатну квартиру на майже 110 квадратних метрів (вартістю 4,8 мільйона гривень) та два паркомісця (загальною вартістю 660 тисяч гривень) у престижному ЖК "Кристал Парк" на проспекті Перемоги в Києві.

Про цю квартиру журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший", запитували в матері чиновника раніше.

"Я позичила гроші на 10 років, у мене це все офіційно", – пояснила тоді мати очільника Держгеонадр.

 А в жовтні 2015 року вона придбала нове авто Toyota Camry вартістю щонайменше 710 тисяч гривень.

Таким чином, за даними детективів, сукупна вартість придбаних Бояркіним активів, зареєстрованих на його матір, упродовж жовтня 2015 року – лютого 2016 року становить понад 6,2 мільйона гривень.

Його мати пояснила походження коштів договором позики на 7 мільйонів гривень, укладеним у грудні 2015. Однак слідство вважає, що він укладений "для надання вигляду законності злочинним діям (Бояркіна, – ред.)" та є недостовірним, оскільки в ньому позикодавець зареєстрований у місті Дніпро, хоча Дніпропетровськ на Дніпро був перейменований лише у квітні 2016 року.

Таким чином НАБУ через ухвалу суду отримало доступ до рахунків підслідного на 30 днів.

Нагадаємо, Микола Бояркін став тимчасово виконуючим обов’язки голови Держгеонадр у січні 2015 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада