НАБУ "трясе" "Укроборонпром" через корупцію в угоді на $39 млн, - ЗМІ

Україна готується отримати західне військове устаткування, однак власна оборонна промисловість України залишається корумпованою

НАБУ "трясе" "Укроборонпром" через коруп…

Про це пише журналіст Аскольд Крушельницький у статті для Foreign Policy, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Звіт антикорупційного бюро України, складений в 2017 році, вказує, що в "Укроборонпромі" здійснювались маніпуляції з контрактом на $39 млн на постачання запчастин для Антонова AN-32 міністерству оборони Іраку.

В документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох високопосадовців Укрспецекспорту, підрозділу концерну, що займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає в Києві і, за повідомленнями, переказав близько $6 млн на банківський рахунок компанії, що називається Paramount General Trading з ОАЕ.

Компанія в ОАЕ мала надати запчастини, однак, за даними слідства компанія нічого не постачала і запчастини були надані з існуючих запасів Укроборонпрому.

НАБУ стверджує, що "банківські рахунки було використано посадовцями Укрспецексопрту для проведення корупційних дій пов'язаних з коштами кримінального походження".

Звіт антикорупційного бюро також свідчить, що певні гроші з рахунку Paramount General Trading переводились до інших компаній та на низку банківських рахунків. Наприклад, $140 тис. виплати було переведено на рахунок у Wells Fargo банк, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила донька одного з керівників Укрспецекспорту, йдеться в документах на які посилається журналіст.

В звіті також вказується, що ця донька мала інший рахунок в банку ABN AMRO в Нідерландах, на який було переведено $140,000. Антикорупційне бюро підозрює, що гроші переводились і на рахунки іншої дочки керівника, яка є громадянкою США.

Речниця "Укроборонпрому" зазначила, що багато зі звинувачень в корупції є частиною пропаганди в рамках гібридної війни Росії проти України. Вона визнала, що поліція та прокуратура розслідувала контракт на постачання запчастин до Іраку, але сказала, що "компанії та посадовці не виявили порушень".

"Більшість з цих звинувачень – не правдиві", - зазначила адміністрація президента України в коментарі виданню.

В інтерв"ю FP в Вашингтоні заступник Генерального прокурора України Євген Єнін визнав, що боротьба з корупцією в Україні просувається повільно, зазначивши, що реформи потребують часу.

"Очікування від нових антикорупційних інституцій дуже перебільшені. Масштаби корупції настільки великі, що не можливо подолати це питання за один день, чи рік", - каже Єнін.

Він наголосив, що необхідно замінити тисячі людей в корумпованій системі судочинства, включаючи суддів, однак не варто звільняти 10 000 людей просто заради шоу і намагатись швидко замінити їх кваліфікованими співробітниками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook