НАБУ теж відхрещується від розкрадання оборонки

Національне антикорупційне бюро вважає, що остання частина розслідування BIHUS.INFO, де НАБУ звинувачують в ангажованості та співпраці з розкрадачами оборонного комплексу, містить неточності і маніпуляції

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на на прес-службу НАБУ.
 
Зокрема, там спростовують, що "у грудні 2016 року НАБУ викреслило зі списку фіктивних (ризикових) фірм "Оптимумспецдеталь" для "Укроборонпрому".

"Це не так. НАБУ взагалі не уповноважене на те, щоб давати довідки про фіктивність. Так само, як і формувати чи вести перелік/реєстр компаній, що є фіктивними. Цим займаються зовсім інші органи. Але НАБУ, як будь-який державний орган, зобов’язане відповідати на запити. Впродовж 2016-2017 рр. державний концерн "Укроборонпром" неодноразово звертався до НАБУ з проханням надати інформацію щодо компаній-контрагентів. Відповіді НАБУ стосувалися виключно тих компаній, про які запитував "Укроборонпром", - кажуть у відомстві. 

Там наголошують, що ТОВ "Оптимумспецдеталь" згадується у чотирьох листах від НАБУ до "Укроборонпрому".

"У жодному з них не спростовується факт того, що компанія займається протиправною діяльністю. Натомість наводяться конкретні, документально підтверджені на той момент факти. Ці дані зібрані під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння грошовими коштами ДП "Харківський бронетанковий завод" (ХБТЗ) при постачанні впродовж 2014-2016 рр. запчастин і комплектуючих до бронетанкової техніки", - кажуть в агентстві. 
 
У листі від 20.01.2017, підписаному першим заступником директора НАБУ, повідомлено про наявність ознак протиправної діяльності чотирьох компаній на підставі акту Державної фінансової інспекції №08-20/13. Цим актом протиправна діяльність встановлена тільки у згаданих у відповіді компаній. Підстав відносити до них інші, в тому числі ТОВ "Оптимумспецдеталь", про які запитувалося у запиті "Укроборонпрому", на час підпису листа не існувало. 

"Детективи НАБУ не залишали поза увагою ТОВ "Оптимумспецдеталь". Про це свідчать листи, надіслані Бюро до «Укроборонпрому» пізніше. У них прямо вказано на ознаки можливої протиправної діяльності цієї компанії. Про це і йшлося у відповіді НАБУ на запит журналістів BIHUS.INFO. Аби не бути голослівними, ми надали копії цих листів журналістам. Задля об’єктивного подання інформації їх мали би продемонструвати в ефірі програми. Однак, на жаль, журналісти для цих листів у сюжеті місця, чомусь, не знайшли", - зазначають у НАБУ.

Щодо згадки про лист, який "лежить у Гіві на столі". НАБУ запевняє, що у переписці фігурантів журналістського розслідування ім’я "Гіві" не може вказувати на Гізо Углаву. У згаданий період (21-31 січня 2017 року) жодних листів щодо згаданих компаній перший заступник директора НАБУ не підписував. Також у цей час він не перебував ані у відрядженні, ані у відпустці, як про це згадувалося у журналістському розслідуванні. 
 
НАБУ не "відсиджувалося", а ці три роки розслідувало корупцію в оборонній сфері. Вже притягнуто до відповідальності за корупційні злочини в оборонці низку топ-посадовців. З-поміж них: заступник міністра оборони, начальник бронетанкового управління Збройних Сил України, керівництво Львівського бронетанкового заводу, держкомпанії "СпецТехноЕкспорт" (входить до складу "Укроборонпрому"). До речі, ці кримінальні провадження розслідували 11 детективів, які окрім ОПК здійснюють слідство у низці інших сфер.

НАБУ також спростовує твердження, що "агент Шевченко спонсорує виправдувальні листи від НАБУ для різних фірм".

"НАБУ ніколи і нікому не видавало жодних виправдальних листів. І, на відміну від інших правоохоронних органів, не закрило жодного кримінального провадження за викритими фактами корупції в оборонній сфері. Жоден зі співробітників НАБУ не брав хабарів і для нас підтвердити це законним шляхом - справа честі", - кажуть в бюро.

У НАБУ запевнили, що всебічно сприятимуть слідчим ДБР у проведенні розпочатого ними досудового сллідства за фактами, оприлюденими BIHUS.INFO.

Нагадаємо, ГПУ віхрещується від хабарів за закриття справ про розкрадання оборонки.

11 березня журналіст Денис Бігус опублікував продовження скандального розслідування Bihus.info про корупцію в українській оборонній галузі та лояльність правоохоронних та антикорупційних органів. Говориться, що НАБУ, СБУ і ГПУ начебто прикривали корупцію в оборонці.

Як відомо, журналісти "Bihus.info" опублікували розслідування, в якому розповіли, що син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.

26 лютого представниця президента у парламенті Ірина Луценко повідомила, що державний концерн "Укроборонпром" може подати до суду на авторів цього розслідування.

Також 26 лютого в "Укроборонпромі" заявлили, що розслідування програми "Наші гроші" про причетність керівництва концерну до розкрадань містить маніпуляції.

Після цього скандалу Олег Гладковський оголосив про призупинення своїх повноважень в РНБО.

Пізніше президент України Петро Порошенко підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme