ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

НАБУ скерувало скаргу Холодницькому щодо закриття "справи рюкзаків"

Національне антикорупційне бюро оскаржує постанову про закриття так званої "справи рюкзаків"

Depo.Влада
13 липня 2018 21:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НАБУ.

"Національне антикорупційне бюро скерувало до САП скаргу на постанову прокурора Василя Кричуна про закриття кримінального провадження в частині підозри екс-заступника міністра внутрішніх справ та фізичної особи-близького родича очільника МВС, які, на переконання детективів НАБУ, причетні до розкрадання 14,5 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії", - йдеться в повідомленні.

Як зазначають у НАБУ, станом на 18:00 годину 13 липня Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою так і не було надано матеріалів, які б підтверджували правові підстави закриття провадження стосовно двох ключових підозрюваних у справі.

Скаргу адресовано вищому за посадою прокурору, а саме керівникові САП. Згідно з КПК, Назар Холодницький має розглянути цю скаргу та прийняти рішення впродовж трьох днів з моменту її одержання. Таким чином, до кінця наступного тижня громадськість матиме можливість почути його персональну позицію щодо обґрунтованості рішення прокурора.

"Слідство вважає, що під час досудового розслідування здобуто достатньо доказів, які свідчать про причетність екс-посадовця МВС та близького родича очільника цього міністерства до розкрадання 14,5 млн грн", - наголошують у НАБУ.

Зокрема, детективи стверджують, що надали відео з доказами, здійснили близько 33 обшуків, 170 допитів свідків, 46 економічних, товарознавчих та інших експертиз, 80 виїмок документів.

"У квітні 2018 року саме прокурори САП визнали, що фактів, які містяться у 76 томах "справи рюкзаків", достатньо для того, щоб йти з ними до суду й доводити винуватість усіх трьох підозрюваних. Саме прокурори САП дали детективам НАБУ доручення відкрити матеріали кримінального провадження для ознайомлення стороні захисту та готувати обвинувальний акт", - заявляють у НАБУ.

В НАБУ також зазначили, що вже за два місяці, 10 липня, з невідомих причин прокурор САП Василь Кричун, не повідомивши НАБУ, відновив слідство у справі і цього ж дня виніс постанову про закриття кримінального провадження стосовно двох ключових підозрюваних, переклавши усю провину на приватного підприємця, який за документами постачав ці рюкзаки.

Детективи НАБУ стверджують, що цьому рішенню передувало проведення допиту прокурором всіх трьох на той момент підозрюваних осіб.

"Яку саме інформацію сповістили ці особи прокурору в ході допиту, після чого той радикально змінив погляд на долю кримінального провадження, наразі невідомо: протоколи допиту детективам не надані, а текст постанови про закриття не містить деталей. Розпитати самого Василя Кричуна про підстави його рішення не є можливим, оскільки на наступний день після підписання згаданої постанови, він вирушив у закордонну відпустку", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 12 липня стало відомо, що прокурор САП закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

САП пояснила закриття у "справі рюкзаків" розслідування щодо Олександра Авакова та Сергія Чеботаря тим, що вони не знали про погану якість рюкзаків.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада