НАБУ розсекретило частину прослушки оточення Онищенко

НАБУ розсекретило кілька аудіозаписів розмов людей з оточення нардепа від "Волі народу" Олександра Онищенка, з яких випливає, що він займав керівну роль у газовій схемі, яка завдала збитків державі на 3 млрд грн
Depo.Влада
30 червня 2016 07:03
ФОТО: depo.ua

Про це в "Фейсбуці" повідомив глава НАБУ Назар Холодницький, передає depo.ua.

За його словами, роздруківки прослуховування були представлені на засіданні Регламентного комітету Верховної Ради, на якому приймалося рішення за поданням ГПУ про зняття недоторканності і надання дозволу на арешт Онищенко.

Зокрема у розмовах поплічників депутата згадується офіс, який Онищенко називає своєю депутатською приймальнею, а також є згадки про фіктивну біржу, на якій проводили фіктивні аукціони.

Представник "Нафтогаз Трейду" та "Газтранспроекту", які купували природний газ на фіктивних аукціонах, Мар'яна Гречанюк по телефону представлялася Вікторією, не вказуючи свого справжнього імені.

Колишній директор фірми "Хас" Сергій Кабаєв також розповідає про обшуки, і хизується, що у нього нічого не знайшли, тому що він тримав документи на флешці.

Тексти роздруківок прослуховування НАБУ опублікувала "Українська правда".

Нагадаємо, 29 червня регламентний комітет Верховної Ради вирішив, що питання зняття недоторканності та надання дозволу на арешт нардепа від "Волі народу" Олександра Онищенка може бути поставлене на розгляд парламенту

16 червня у  Верховній Раді зареєстрували подання від ГПУ на зняття недоторканності з Олександра Онищенка. Його підозрюють у тому, що через його фірми відмивали гроші  держкомпанії "Укргазвидобування".

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Олександр Онищенко.  А  28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада